MMA PLJon JonesJon Jones w wadze ciężkiej. Trener przewiduje: Dzięki jego IQ poradzi sobie!

Jon Jones w wadze ciężkiej. Trener przewiduje: Dzięki jego IQ poradzi sobie!

Foto: Facebook/ Jon Jones

Jak zapewne większość fanów mieszanych sztuk walki wie, Jon Jones swoją najbliższą przyszłość spędzi w wadze ciężkiej UFC. Najdłużej panujący mistrz dywizji półciężkiej celuje teraz w tron królewskiej dywizji wagowej.

“Bones” najpierw zwakował pas mistrzowski wagi półciężkiej, po który sięgnął Jan Błachowicz, a potem wziął się ostro za treningi siłowe, by zwiększyć swoją masę i w roku 2021 pojawić się w oktagonie jako zawodnik wagi ciężkiej.

Jak mu pójdzie w “nowej” rzeczywistości?

Jon Jones w wadze ciężkiej. Trener przewiduje: Dzięki jego IQ poradzi sobie!

Jeden z trenerów Amerykanina, Brandon Gibson w rozmowie z portalem MMAfighting.com przyznał, że dla Jonesa rywalizacja z najcięższymi zawodnikami na świecie to żadna nowość, a i jego wysokie zawodnicze IQ na pewno pomoże mu z łatwością zaadaptować się do warunków królerwskiej dywizji wagowej:

“Zawodnicy wagi ciężkiej, to zupełnie inne bajka, ale Jon przez większość swojej kariery trenował z najlepszymi ciężkimi na świecie. Widziałem jak Jon robił setki rund z takimi gośćmi jak Alistair Overeem, Andrei Arlovski czy Travis Browne. Przez nasz kliub – JacksonWink Academy – przewinęło się bardzo dużo zawodników z dywizji ciężkiej. Z nimi wszystkimi, Jon ćwiczył.

Jon ma wysokie umiejętności, a jego zawodnicze IQ na pewno pomoże mu w rywalizacji z nimi. Nie sądzę, by ktoś, kto ma 20 funtów wagi przewagi, miałby przewagę nad Jonem. “Bones” jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem MMA, a dywizja ciężka jest dla niego bardzo intrygująca. Poradzi sobie tam.”

Na ten moment jeszcze nie znamy szczegółów debiutu Jona Jonesa w wadze ciężkiej. Ale według Was – z kim UFC powinno najpierw zestawić “Bonesa”?

Zobacz także:

Conor McGregor przed walką z Poirierem: Przygotowuję arcydzieło

Były podwójny mistrz UFC Conor McGregor przed nadchodzącą walką z Dustinem Poirierem zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym przepowiada swój fenomenalny występ.

Andrzej Grzebyk o powrocie do KSW: Moim marzeniem jest walczyć z nim i odebrać mu pas

Były podwójny mistrz organizacji FEN, a obecnie wschodząca gwiazda KSW Andrzej Grzebyk opowiedział o powrocie do klatki KSW po dramatycznej kontuzji nogi, której doznał na ostatniej gali KSW 56.

Nagrody World MMA Awards rozdane! Najbliższy rywal Jana Błachowicza “Zawodnikiem roku 2020”

Światowe nagrody World MMA Awards rozdane! Wczoraj odbyła się 12. gala rozdania nagród w światowych mieszanych sztukach walki. Imprezę rokrocznie organizuje magazyn Fighters Only.