MMA PLArchiwumCiekawostkiJest końcówka roku 2023, a Benson Henderson i Anthony Pettis zmierzą się w walce wieczoru gali w Las Vegas

Jest końcówka roku 2023, a Benson Henderson i Anthony Pettis zmierzą się w walce wieczoru gali w Las Vegas

To jest coś nieprawdopodobnego. Jest końcówka roku 2023, a dwie legendy mieszanych sztuk walki Benson Henderson i Anthony Pettis zmierzą się ze sobą w walce wieczoru gali w Las Vegas.

Benson Henderson i Anthony Pettis zmierzą się w walce wieczoru

Dwóch byłych mistrzów wagi lekkiej UFC zmierzy się ze sobą w main evencie gali Karate Combat 43, która zaplanowana jest na dzień 15 grudnia tego roku. Starcie to zakontraktowano w limicie do 170 funtów.

Miejscem rywalizacji będzie Expo at World Trade Market w Las Vegas.

Jest końcówka roku 2023, a Benson Henderson i Anthony Pettis zmierzą się w walce wieczoru gali w Las Vegas

Henderson i Pettis już dwukrotnie walczyli ze sobą w walce w formule mieszanych sztuk walki. Pierwsze starcie odbyło się na gali WEC 53 w 2010 roku. Wówczas Pettis pokonał rywala decyzją sędziów w walce o tytuł mistrzowski wagi lekkiej.

Drugie starcie między tą dwójką odbyło się w 2013 roku na gali UFC 164. Wówczas ponownie lepszy okazał się Pettis. “Showtime” tym razem poddał Bensona Hendersona balachą w walce o – a jakże! – tytuł mistrzowski wagi lekkiej UFC.

Teraz Panowie zmierzą się ze sobą po raz trzeci. Czy tym razem Bensonowi Hendersonowi uda się pokonał swojego odwiecznego pogromcę?

Przypominamy, że Anthony Pettis swoje ostatnie walki toczył pod szyldem PFL. Z tą amerykańską organizacją “Showtime” podpisał kontrakt w 2021 roku i stoczył w niej pięć walk notując rekord 1-4.

Benson Henderson z kolei powróci do startów po ogłoszeniu emerytury w marcu tego roku, kiedy to w pierwszej rundzie został poddany przez Usmana Nurmagomedovowa w walce o tytuł mistrzowski wagi lekkiej organizacji Bellator MMA.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis