MMA PLNajnowszeMMANie żyje sumita Akebono! 54 latek miał na koncie walki w MMA i K-1

Nie żyje sumita Akebono! 54 latek miał na koncie walki w MMA i K-1

Przykre wiadomości dotarły z Japonii. W wieku 54-lat odszedł legendarny sumita Akebono Taro. To pierwszy mistrz sumo pochodzący spoza terytorium Japonii. Akebono znany jest kibicom także ze swoich walk w formule K-1 oraz MMA.

Akebono

Chad George Ha’aheo Rowan, bo tak się naprawdę nazywa – zaczynał od koszykówki, ale szybko został zauważony i zwerbowany przez szefa japońskiego klubu sumo. Akebono odnosił duże sukcesy. Amerykanin aż jedenaście razy zwyciężał turniej honobasho, a także sięgnął po mistrzostwo yokozuny. Taro mógł popisać się dobrym bilansem – ponad siedemset starć w sumo.

Akebono mierzył 203 centymetry wzrostu i ważył około 233 kilogramy.

Nie żyje Akebono!

Przykra wiadomość z Japonii – nie żyje Akebono Taro. Utytułowany sumita zmarł w wieku 54 lat. Przyczyną śmierci była niewydolność serca.

Akebono w swoim dorobku ma walki w kick-boxingu oraz w formule MMA. Taro mierzył się z takimi zawodnikami jak Remy Bonjasky, Royce Gracie, Hong Man Choi czy Don Frye. Amerykanin jedyne zwycięstwo w swojej przygodzie odnotował w 2005 roku, kiedy po całym dystansie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Nobuaki Kakudę. 

Taro ostatni pojedynek stoczył w 2015 roku na gali Rizin, gdzie ponownie musiał uznać wyższość Boba Sappa. 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis