MMA PLNajnowszeBohaterowieJeff Monson – wojownik, pacyfista, chrześcijanin, anarchista!

Jeff Monson – wojownik, pacyfista, chrześcijanin, anarchista!

Na ścianie Kapitolu Stanów Zjednoczonych namalował sprayem symbol anarchistów, pacyfkę i dwa napisy: „no poverty” i „no war”, za co został ukarany grzywną i 90 dniami prac społecznych. Przeciętny anarchista? To Jeff Monson, niezwykle barwna postać świata sportów walki. Amerykanin i Rosjanin, wojownik i pacyfista, chrześcijanin i anarchista.

Jeff Monson, mmaweekly.com
Foto: Jeff Monson, mmaweekly.com

Jeff Monson – prawdziwy weteran

Człowiek orkiestra sportów walki . Wojownik MMA z rekordem 61-26-2, były mistrz Cage Warriors w wadze ciężkiej. To również wielokrotny medalista zawodów grapplerskich (złoto ADCC w wadze ciężkiej – 1999 i 2005, jak również srebro – 2000 i 2001 oraz braż w 2009 roku). Zawodowy bokser z trzema stoczonymi pojedynkami. Walczył w UFC (gdzie był pretendentem do pasa wagi ciężkiej, ale przegrał z Timem Sylvią), zawalczył w Pride (poddał Kazuyuki Fujitę). Zachwycał publiczność swoimi barwnymi tatuażami, również bardzo ciekawą osobowością i niezwykłymi umiejętnościami parterowymi. W swojej karierze aż 36 walk wygrał przez poddanie. Szczególnie upodobał sobie różnego rodzaju duszenia. Jeff Monson to świetny grappler, który w doskonały sposób wykorzystywał swoją parterową bazę w pojedynkach MMA.

Tatuaże Jeffa Monsona

sptattoos.blogspot.com
sptattoos.blogspot.com
sptattoos.blogspot.com
sptattoos.blogspot.com

Trudno jest nie zauważyć licznych tatuaży na ciele zawodnika. Jeff Monson przyozdabia swoją „górę mięśni” licznymi symbolami anarchistyczno-komunistycznymi. Mamy komunistyczną gwiazdę, grafiki antykapitalistyczne, symbole ruchów robotniczych, głośne hasła nawołujące do buntu przeciw klasie wyzyskiwaczy, symbole dalekowschodnie. Jest nawet biblijna scena symbolizująca niezłomność ducha. Oczywiście dobór tatuaży nie jest przypadkowy i w doskonały sposób oddają idee i poglądy, którymi kieruje się Jeff Monson.

„Nie prawica, nie liberał, nawet żaden faszysta”… Jeff Monson to anarcho-komunista!

"<yoastmark
Jeff Monson., vice.com

Wojownik pochodzi z Minnesoty w Stanach Zjednoczonych . W 2015 roku zaczął starać się o rosyjskie obywatelstwo. Stwierdził, że ma w sobie „rosyjską duszę”. Rok później wyraził chęć dołączenia do Komunistycznej Partii Rosji, a w jednym z nagrań stwierdził, że „jedyny sposób na przeżycie człowieka” to właśnie komunizm. Razem z Gennadym Zyuganovem świętował rocznicę narodzin Lenina. W jaki sposób Monson mówi o swoich poglądach?

„Jestem anarchistą. Kimś, kto chce sobie poradzić z podziałami klasowymi w społeczeństwie i z instytucjami promującymi nierówność”.

We wrześniu 2016 roku Monson zamieszkał w prorosyjskiej Ługańskiej Republice Ludowej, by wspierać ludzi, którzy ucierpieli w czasie wojny. Został również honorowym obywatelem Abchazji za „wspieranie narodów w walce o samostanowienie”. We wrześniu 2018 roku został wybrany do lokalnego parlamentu Krasnogorska. W tym samym roku Władimir Putin przyznał mu rosyjskie obywatelstwo.

Wykształcony, religijny komunista? To Jeff Monson

Jeff Monson, theolympian.com
Jeff Monson, theolympian.com

Jeff Monson wraz z rozwojem sportowym dbał o rozwój intelektualny. Najpierw zdobył licencjat z psychologii na Uniwersytecie Illinois, później kontynuował naukę i został magistrem psychologii na Uniwersytecie Minnesoty. Na uniwersytecie był też trenerem asystentem kadry zapaśników. Był psychologiem dziecięcym i rodzinnym przez długie 5 lat nim w całości poświęcił się karierze sportowca. Co ciekawe, Jeff Monson jest chrześcijaninem. Oczywiście komuniści i anarchiści raczej nie należą do osób religijnych. Przed każdą walką odmawiał modlitwę. Jeden z jego tatuaży przedstawia scenę biblijną.

Mimo dobrego wykształcenia i swojej religijności, nie obyło się bez konfliktu z prawem. W styczniu 2009 roku Monson został oskarżony o wandalizm. Na frontowej kolumnie Kapitolu namalował sprayem anarchistyczne i pacyfistyczne symbole opatrzone hasłami „no war” i „no poverty”. W ESPN Magazine pojawiły się zdjęcia z tego wydarzenia. Monson był winny i został skazany na 90 dni prac społecznych i grzywnę wysokości około 20 tys. dolarów.

Jeff Monson – oryginał w każdym calu

Jeff Monson, thetimes.co.uk
Jeff Monson, thetimes.co.uk

Trudno znaleźć tak oryginalnego wojownika jak Jeff Monson. Genialny parterowiec, wykształcony człowiek z oryginalnymi, kontrowersyjnymi poglądami  i chęcią działania. Wojownik, pacyfista, chrześcijanin, anarchista i żyjąca legenda sportów walki.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis