MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz miażdży Jona Jonesa: Uciekł przed legendarną polską siłą

Jan Błachowicz miażdży Jona Jonesa: Uciekł przed legendarną polską siłą

Jan Błachowicz miażdży Jona Jonesa! Polak stał się fenomenalną medialną postacią, która przykuwa uwagę coraz większej ilości ludzi. Tym razem bez ogródek powiedział co sądzi o przenosinach Jona Jonesa do wagi ciężkiej.

“Cieszyński książę” to aktualny mistrz wagi półciężkiej, który po tytuł sięgnął nokautując w drugiej rundzie Dominicka Reyesa. Było to pod koniec września na gali UFC 253.

Błachowicz tym samym zgarnął tytuł, który przez lata dzierżył Jon Jones. “Bones” z kolei swoją karierę zamierza kontynuować w wadze ciężkiej.

Jan Błachowicz miażdży Jona Jonesa: Uciekł przed legendarną polską siłą

Polak w rozmowie z Sumbission Radio opowiedział o swoim wymarzonym kolejnym przeciwniku. Wskazał w tym względzie właśnie Jona Jonesa, ale jest świadomy, że do jego starcia z “Bonesem” na razie nie dojdzie:

“Dla mnie najlepszym kolejnym przeciwnikiem byłby Jon Jones. Ale to nie jest możliwe. To się nie stanie, więc najprawdopodobniej zmierzę się z wygranym ze starcia Teixeira vs Santos. Opcja walki z Israelem Adesanyą także jest bardzo dobra. Zobaczymy. Musimy jeszcze trochę poczekać, ale dla mnie najlepszą opcją byłaby walka z Jonem Jonesem. Obiecał mi to starcie, kiedy znokautowałem Coreya Andersona. Czekałem na niego. Wierzę, że w przyszłości kiedyś go dopadnę. Kiedykolwiek i gdziekolwiek. Dojdzie do tej walki.”

Błachowicz na tym jednak nie skończył. Zdaniem Polaka, Jon Jones uciekł przed “legendarną polską siłą”:

“Widzieliście co zrobiłem Dominickowi. Jon Jones po prostu uciekł. Nie chciał ze mną przegrać. Wiem to. Ze strachu poszedł do wagi ciężkiej. Uciekł przed legendarną polską siłą.”

Zobacz także:

UFC: Marcin Tybura wskazuje potencjalnego rywala! Polak marzy o rewanżu!

W nocy z soboty na niedzielę Marcin Tybura odniósł kolejny sukces. Polak, który znakomicie czuje się na Fight Island UFC zdecydowanie wygrał na punkty z Benem Rothwellem. Jeden z najlepszych polskich ciężkich zdradził w wywiadzie, z kim chciałby zmierzyć się w następnym pojedynku.

Bartosz Batra i Michał “Matrix” Królik zawalczą na gołe pięści na gali Genesis

Multimedalista polskich zawodów kickboxerskich, Michał „Matrix” Królik wystąpi na pierwszej gali Genesis już w piątek, 23 października. W starciu na gołe pięści i łokcie zawodnik z Katowic zmierzy się z utytułowanym w Polsce i na świecie Bartoszem Batrą. Starcie odbędzie się w limicie do 65 kilogramów.