MMA PLNajnowszeUFCHitowa walka Tony Ferguson vs. Dustin Poirier w planach UFC

Hitowa walka Tony Ferguson vs. Dustin Poirier w planach UFC

Wiele wskazuje na to, że wkrótce czeka nas hitowa walka. W oktagonie UFC prawdopodobnie spotkają się bowiem Tony Ferguson (25-4) i Dustin Poirier (26-6, 1 N/C).

Tony Ferguson vs. Dustin Poirier

Podczas konferencji prasowej po minionej gali UFC on ESPN 15 poruszono temat Fergusona. Dana White’a potwierdził, że ma walkę dla “El Cucuya”. Dopytany przez dziennikarza czy rywalem jest Poirier szef UFC odpowiedział z uśmiechem:

“Prawdopodobnie”

Jeśli pojedynek rzeczywiście dojdzie do skutku będzie to starcie w ścisłej czołówce kategorii lekkiej. Ferguson zajmuje obecnie trzecią pozycję w rankingu, zaś Poirier jest drugi.

Obaj zawodnicy w przeszłości byli posiadaczami pasa tymczasowego. W przypadku “El Cucuya” miało to miejsce na przełomie lat 2017-2018. “Diamond” z kolei zdobył ten tytuł w 2019 roku.

Ferguson pozostawał niepokonany przez 8 lat. Dorobił się serii 12 zwycięstw pokonując po drodze takich rywali Edson Barboza, Rafael dos Anjos, Kevin Lee, Anthony Pettis czy Donald Cerrone. Tą znakomitą passę w maju tego roku przerwał dopiero Justin Gaethje. W starciu o kolejny tymczasowy pas na gali UFC 249 w piątej rundzie przed czasem skończył go Justin Gaethje. I to właśnie “The Highlight” będzie rywalem Khabiba Nurmagomedova podczas unifikacyjnego pojedynku na październikowej gali UFC 254.

Poirier dwa lata temu zdołał pokonać wspomnianego wyżej Gaethje. Wygrywał też z takimi zawodnikami jak Anthony Pettis, Eddie Alvarez czy Max Holloway. W starciu z obecnym mistrzem musiał jednak przełknąć gorycz porażki. “Dagestański Orzeł” poddał go bowiem duszeniem zza pleców w 3. rundzie. Poirier wrócił jednak na dobrą ścieżkę i w czerwcu pokonał na punkty Dana Hookera.

Marcin Prachnio wrócił po dłuższej przerwie. Polak nie przerwał jednak swojej fatalnej serii w UFC.