MMA PLArchiwumFAME MMAGwiazda japońskiego MMA ambasadorem FAME

Gwiazda japońskiego MMA ambasadorem FAME

Informacja z gatunku zaskakujących. Były pretendent do pasa RIZIN w wadze piórkowej, Mikuru Asakura (16-3, 1 NC) podjął współpracę z FAME. Organizacja nie wyklucza, że Japończyk może pojawić się na FAME 15 w sierpniu.

FAME

Asakura ma pojawić się na gali jako gość VIP. Jeszcze nie wiadomo gdzie ma mieć miejsce, ale znana jest data 27 sierpnia. Zawodnik RIZIN będzie ambasadorem FAME Token, czyli kryptowaluty wypuszczonej przez pierwszą polską freakową organizację MMA. Aczkolwiek w wypuszczonym tweecie nie wykluczono także czynnego udziału japońskiego fajtera w przyszłości.

Mikuru Asakura to były mistrz RINGS The Outsider w dwóch kategoriach. Wyjątkowa charyzma, uliczna przeszłość i efektywny styl walki spowodowały, że sięgnęła po niego organizacja RIZIN, która w parę lat sprawiła, że stał się najbardziej rozpoznawalnym japońskim zawodnikiem MMA, robiącym również zawrotną karierę na Youtube. Jego kanał ma 2,4 mln subskrybentów. Mikuru rywalizował o pas RIZIN w 2020, po wyrównanej walce przegrywając z Yutaką Saito. Na rozkładzie ma również takich zawodników jak były fajter UFC Hatsu Hioki, czy dwukrotny pretendent do pasa RIZIN Yusuke Yachi. Ostatnia porażka to RIZIN.28 w Tokyo Dome latem 2021, gdzie poddał go znany z KSW Kleber Koike Erbst. Mikuru ma także młodszego brata. Kai Asakura (19-4) to były posiadacz pasa RIZIN i finalista zeszłorocznego GP w wadze koguciej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis