MMA PLUFCDzisiaj ogłoszenie karty walk UFC 249! Gala jednak bez Khabiba!

Dzisiaj ogłoszenie karty walk UFC 249! Gala jednak bez Khabiba!

Zostały ostatnie dwa tygodnie przed planowaną na dzień 18 kwietnia galą UFC 249, a Dana White mimo panującej pandemii koronawirusa jest przekonany, że impreza ta się odbędzie. Mało tego, dzisiaj ma ogłosić pełną kartę walk tej gali!

Już teraz natomiast wiemy, że zmieni się walka wieczoru UFC 249. Pierwotnie miało nią być starcie o mistrzowski pas wagi lekkiej między Khabibem Nurmagomedovowem (28-0) a Tonym Fergusonem (25-3), ale Rosjanin utknął w Dagestanie i z powodu pandemii i zamknięcia granic nie jest w stanie udać się do USA.

O zmianie walki wieczoru, a także o publikacji całej karty walk nadchodzącej gali poinformował Dana White, który odpowiedział na doniesienia dziennikarza ESPN Ariela Helwaniego (którego konto okazało się  być fake’iem i na który nabrał się też szef UFC) na temat rzekomej zgody Władimira Putina na podróż Khabiba do Stanów Zjednoczonych.

White zaprzeczył doniesieniom dziennikarza i potwierdził, że Khabib wypadł z gali UFC 249:

“Absolutnie to nie jest prawda, że Khabib przyleci do Stanów Zjednoczonych! Gala się odbędzie, ale bez Khabiba. W poniedziałek podam całą kartę walk.”