MMA PLArchiwumKSWDruga walka mistrzowska na XTB KSW 89! Michał Materla zawalczy o pas!

Druga walka mistrzowska na XTB KSW 89! Michał Materla zawalczy o pas!

To wiadomość, która spada na środowisko mieszanych sztuk walki w Polsce jak grom z jasnego nieba! Druga walka mistrzowska znajdzie się w rozpisce gali XTB KSW 89, która już 16 grudnia odbędzie się w Arenie Gliwice. Usiądźcie, jeśli stoicie – Michał Materla zawalczy o pas KSW!

Michał Materla zawalczy o pas

Przypominamy, że walką wieczoru całej imprezy będzie głośno anonsowany pojedynek o mistrzowski pas wagi półśredniej KSW między Adrianem Bartosińskim a Salahdinem Parnassem. Dla Francuza będzie to szansa na zdobycie trzeciego pasa mistrzowskiego KSW. Do tej pory dzierży on tytuły w wadze piórkowej i lekkiej.

Ale to nie jedyna walka o pas, którą kibice będą oglądać tego wieczoru.

Druga walka mistrzowska na XTB KSW 89! Michał Materla zawalczy o pas!

Tak zwanym co-main eventem wydarzenia będzie walka o pas mistrzowski wagi średniej, w której to Paweł Pawlak będzie bronił tytułu z legendą polskiego MMA – Michałem Materlą.

Informacja ta pojawiła się w ostatnim wywiadzie Artura Mazura z kanału Klatka po Klatce z inną legendą polskiego podwórka mieszanych sztuk walki – Mamedem Khadliovem. Khalidov zarzekał się w tej rozmowie, że jego marzeniem jest zobaczenie Materli zdobywającego pas mistrzowski KSW:

“– Ja bym chciał zobaczyć, jak ten Michał zdobywa ten pas. Jakbyś mnie zapytał “Mamed, jakie masz marzenie, takie sportowe” i tak dalej… Ja bym chciał zobaczyć na jego biodrach jeszcze raz pas. Chwyciła mnie za serce ta wypowiedź Mameda o Michale Materli w rozmowie z

@Art_Mazur

Zarówno to, co powiedział, ale też w jaki sposób. Wielka klasa.” – zauważył na Twitterze dziennikarz TVP Sport, Patryk Prokulski.

Michał Materla wywalczył sobie prawo walki o pas mistrzowski po dwóch wygranych z rzędu. “Cipao” pokonywał w nich Kendalla Groove’a oraz Radosława Paczuskiego.

Paweł Pawlak natomiast to pełnoprawny mistrz wagi średniej KSW sięgnął pewnie pokonując w walce mistrzowskiej Tomasza Romanowskiego. “Plastinho” jest niepokonany w zawodowych startach od 2018 roku.

Na kogo stawiacie w tej nadchodzącej walce mistrzowskiej między Pawlakiem a Materlą?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis