MMA PLArchiwumMateusz GamrotCharles Oliveira wypada z UFC 294! Ale to nie Mateusz Gamrot będzie zastępstwem! Znamy nowego rywala Makhacheva!

Charles Oliveira wypada z UFC 294! Ale to nie Mateusz Gamrot będzie zastępstwem! Znamy nowego rywala Makhacheva!

Trzęsienie ziemi dotyczące gali UFC 294! Najbliższy pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej Charles Oliveira doznał kontuzji i wypada z walki wieczoru imprezy! Jednak to nie Mateusz Gamrot będzie nowym rywalem mistrza UFC!

Charles Oliveira wypada z UFC 294

Mateusz Gamrot, jak powszechnie wiadomo, miał być backupem do walki o pas mistrzowski wagi lekkiej UFC, o który już 21 października zmierzyć się mieli Islam Makhachev i Charles Oliveira.

Jednak jak przyszło co do czego, i Brazylijczyk wypadł z rozpiski wydarzenia, to UFC nie postawiło na Polaka!

Charles Oliveira wypada z UFC 294!

Jak podał dziennikarz Ariel Helwani, powołując się na informacje z UFC i środowiska nowego rywala Rosjanina, o pas wagi lekkiej ponownie zawalczy… Alexander Volkanovski!

Volkanovski to mistrz wagi piórkowej UFC, który starał się zdobyć tytuł w wyższej dywizji wagowej, ale przegrał decyzją sędziów starcie z Islamem Makhachevem, do którego doszło na gali UFC 284 w lutym tego roku. Teraz przyjdzie obu panom zmierzyć się ze sobą ponownie.

Zaznaczymy także, że powodem wypadnięcia Charlesa Oliveiry była kontuzja łuku brwiowego, która wymagała założenia szwów. Brazylijczyk nie zdołałby zagoić swojej rany do czasu wejścia do klatki z Islamem Makhachevem.

Nie wiadomo czy w takich okolicznościach, Mateusz Gamrot nadal będzie stanowił backup dla walki mistrzowskiej wagi lekkiej UFC i czy faktycznie będzie dostępny w Abu Dhabi tego 21 października.

Aktualna rozpiska gali UFC 294:

Walka wieczoru:
Islam Makhachev vs. Alexander Volkanovski 2 – o pas wagi lekkiej

Pozostałe:
Khamzat Chimaev vs. Paulo Costa
Magomed Ankalaev vs. Johnny Walker
Ikram Aliskerov vs. Nassourdine Imavov
Muin Gafurov vs. Said Nurmagomedov
Tim Elliott vs. Muhammad Mokaev
Trevor Peek vs. Mohammad Yahya
Javid Basharat vs. Victor Henry
Abu Azaitar vs. Sedriques Dumas
Mike Breeden vs. Anshul Jubli
Muhammad Naimov vs. Nathaniel Wood
Viktoriia Dudakova vs. Jinh Yu Frey
Shara Magomedov vs. Bruno Silva

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis