MMA PLNajnowszeONE ChampionshipDemetrious Johnson i Eddie Alvarez poznali datę debiutu w ONE Championship. Mocna karta!

Niedawno dwaj byli mistrzowie UFC opuścili organizację Dany White’a na rzecz azjatyckiego giganta – ONE Championship. Teraz Demetrious Johnson (27-3-1) i Eddie Alvarez (29-6, 1 N/C) poznali datę swojego debiutu.

Demetrious Johnson i Eddie Alvarez debiut ONE Championship

Obaj zawodnicy wystąpią na planowanej na 31 marca przyszłego roku gali ONE Championship: A New Era w Tokio. Będzie to pierwsza gala tej organizacji w Japonii.

Rywalem “Mighty Mouse’a” będzie Yuya Wakamatsu (10-3). 23-letni zawodnik to zwycięzca turnieju wagi muszej i były pretendent do pasa japońskiej organizacji Pancrase. W debiucie w ONE przegrał po jednogłośnej decyzji z Dannym Kingadem (10-1).

Z kolei “Underground King” w pierwszej walce w nowej organizacji zmierzy się z Timofeyem Nastyukhinem (12-4). Rosjanin stoczył dla ONE już 8 walk, z których wygrał 5. Ma na koncie między innymi zwycięstwo z obecnym mistrzem. W swojej ostatniej walce Nastyukhin został jednak znokautowany w pierwszej rundzie przez Saygida Guseyna Arslanalieva (6-1).

Obydwa pojedynki odbędą się w ramach Grand Prix odpowiednich kategorii wagowych, w których występują Amerykanie. Oprócz tego zapowiedziano jeszcze trzy pojedynki mistrzowskie.

Największa japońska gwiazda organizacji Shinya Aoki (42-8, 1 N/C) zawalczy o pas wagi lekkiej z obecnym czempionem dywizji lekkiej Eduardem Folayangiem (21-6). Co ciekawe to właśnie ten zawodnik odebrał Japończykowi pas mistrzowski w 2016 roku. Na gali ONE Championship – Defending Honor Filipińczyk zwyciężył przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Jednego ze swoich pasów mistrzowskich bronić będzie również podwójny mistrz Aung La Nsang (24-10, 1 N/C). Tytuł w wadze średniej spróbuje mu odebrać Ken Hasegawa (16-3-1). Dla Filipińczyka będzie to trzecia obrona tego pasa i druga w starciu z Japończykiem. Na ONE Championship Spirit of a Warrior po świetnym pojedynku mistrz zwyciężył przez techniczny nokaut w piątej rundzie.

Podczas gali odbędzie się także superwalka dwóch mistrzyń. Niepokona mistrzyni wagi atomowej Angela Lee (9-0) spróbuje odebrać pas kategorii słomkowej Chince Jingnan Xiong (13-1).