MMA PLNajnowszeDaniel CormierDaniel Cormier po UFC 293: Adesanya nie powinien dostać natychmiastowego rewanżu ze Stricklandem

Daniel Cormier po UFC 293: Adesanya nie powinien dostać natychmiastowego rewanżu ze Stricklandem

Były podwójny mistrz UFC, a obecnie ceniony komentator i analityk w świecie sportów walki – Daniel Cormier wygłosił swoje zdanie na temat natychmiastowego rewanżu między Seanem Stricklandem a Israelem Adesanyą po gali UFC 293 w Sydney.

Daniel Cormier po UFC 293

Przypominamy, że kibice MMA na całym świecie w miniony weekend oglądali wielką sensację w oktagonie, jaką było zwycięstwo Stricklanda nad faworyzowanym mocno Israelem Adesanyą w walce o tytuł mistrzowski wagi średniej UFC.

W efekcie faworyt w postaci Nigeryjczyka musiał uznać wyższość Amerykanina, który pewnie wygrał decyzją sędziów, odbierając mu pas mistrzowski.

Daniel Cormier po UFC 293: Adesanya nie powinien dostać natychmiastowego rewanżu ze Stricklandem

Po tym, jak wyglądała walka wieczoru minionej gali UFC 293 w Sydney, Daniel Cormier nie ma wątpliwości. Jego zdaniem Israel Adesanya – wbrew słowom Dany White’a – nie powinien otrzymać natychmiastowego rewanżu ze Seanem Stricklandem.

Oto, jak tę sprawę argumentuje Cormier:

Kiedy ostatni raz Izzy przegrał, to wszyscy mogliśmy mówić o tym, że on powinien dostać natychmiastowy rewanż. Ale nie sądzę, by tak samo było tym razem. Nie sądzę, że powinien dostać natychmiastowy rewanż. Moim zdaniem dywizja średnia powinna pójść trochę do przodu.

Teraz jest zupełnie nowy świat, prawda? Sean Strickland jest jak “Mała Syrenka”. Otwiera teraz nowe możliwości wielu pojedynków. Wyobrażam sobie, że Dricus Du Plessis będzie następnym pretendentem. Du Plessis lub Khamzat Chimaev, jeśli całkowicie zdominuje Paulo Costę w ich walce.”

A Wy jaką walkę o pas mistrzowski wagi średniej widzielibyście w następnej kolejności? Jeśli bylibyście matchmakerem UFC, to którego zawodnika wybralibyście na pierwszą obronę dla Seana Stricklanda?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis