MMA PLNajnowszeStipe MiocicDana White po UFC 260: Nie wiem co dalej ze Stipe Miocicem…

Dana White po UFC 260: Nie wiem co dalej ze Stipe Miocicem…

Szef największej organizacji MMA na świecie, Dana White po UFC 260 ma zagwozdkę w kontekście przyszłości Stipe Miocica. Amerykanin o chorwackich korzeniach stracił tytuł mistrzowski na rzecz Francisa Ngannou, z którym przegrał przez nokaut w drugiej rundzie walki wieczoru minionej imprezy.

Dana White po UFC 260
Foto: UFC.com

Miocic tym samym stracił tytuł mistrzowski królewskiej dywizji, który dzierżył od 14 maja 2106 roku z jedną przerwą po porażce z Danielem Cormierem.

Dana White po UFC 260: Nie wiem co dalej ze Stipe Miocicem…

Dana White nie ukrywa, że po tym co wydarzyło się na UFC 260 nie ma pojęcia, jaka przyszłość czeka Stipe Miocica:

“Nie wiem co dalej ze Stipe Miocicem. Oczywiście po tej walce musi wrócić do domu, dojść do siebie, spędzić trochę czasu z rodziną, a potem porozmawiamy z nim co dalej. Mam do niego ogromny szacunek za to wszystko, co zrobił dla sportu i dla naszej firmy.”

Stipe Miocic ma aktualne 38 lat i tylko od jego samego zależy, czy wróci do sportu, by ponownie zdobyć pas mistrzowski wagi ciężkiej. Jednak zdaniem Dany White’a, nawet jeśli Miocic nie wróci do startów, to i tak będzie uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii:

“Miałem dziwną relację ze Stipe, ale w zasadzie uwielbiam tego gościa. Jest tak solidny, jak tylko możesz być solidny. Zachował swoją pracę jako strażak, jest kochany w swoim mieście i przejdzie do historii jako najlepszy zawodnik tej dywizji w UFC. Właściwie najlepszy zawodnik tej dywizji w historii sportu.”

Zobacz także:

I konferencja prasowa przed FAME MMA 10 na żywo od 18:00 [WIDEO]

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej konferencji prasowej przed galą FAME MMA 10.

Jan Błachowicz komentuje błąd sędziego na FEN 33! Wrocławska organizacja zawiesza współpracę z arbitrem [WIDEO]

Jan Błachowicz komentuje głośny błąd sędziego Daniela Zaręby w walce Marcina Filipczaka z Rafałem Kijańczukiem na minionej gali FEN 33. Starcie to zakończyło się w pierwszej rundzie, ale przerwanie sędziego klatkowego pozostawiło wiele do życzenia i zwyczajnie było jego błędem.

UFC 260: Francis Ngannou brutalnie znokautował Stipe Miocicia. Udany rewanż i pas wagi ciężkiej dla “Predatora”! [WIDEO]

Francis Ngannou (16-3) znokautował Stipe Miocicia (20-4) w drugiej rundzie w walce wieczoru gali UFC 260 w Las Vegas. Stawką pojedynku był pas wagi ciężkiej.

Francis Ngannou mistrzem UFC! Tak świętowano sukces “Predatora” w rodzinnym Batie w Kamerunie [WIDEO]

Francis Ngannou minionej nocy został mistrzem wagi ciężkiej UFC! “Predator” to swoisty materiał na film, bowiem przeszedł on ciężką drogę od bezdomnego mężczyzny do najniebezpieczniejszego zawodnika mieszanych sztuk walki na świecie!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis