MMA PLUFCDana White obiecał “wesprzeć zawodników”, którzy zgodzili się wystąpić na UFC 249

Dana White obiecał “wesprzeć zawodników”, którzy zgodzili się wystąpić na UFC 249

Dana White robił co mógł, by ostatecznie doprowadzić do zorganizowania gali UFC 249 z walką wieczoru w postaci pojedynek o mistrzowski pas wagi lekkiej. Nie dość, że zdołał zmienić walkę wieczoru, w której Khabiba Nurmagomedovowa w walce z Tonym Fergusonem zastąpił Justine Gaethje, to znalazł tez miejsce zorganizowania imprezy. Ostatecznie przegrał jednak z pandemią COVID-19.

Szef UFC chce wykazać się gestem w stosunku do lojalnych wobec niego zawodników, którzy zdecydowali się rywalizować w oktagonie w dobie pandemii oraz pracowników, którzy byli gotowi pracować na rzecz największej amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki.

White w rozmowie z Brettem Okamoto dla ESPN przyznał, że teraz wesprze wszystkich, którzy byli gotowi wziąć udział w odwołanej gali UFC 249 poprzez wypłacenie wynagrodzenia:

“Wszyscy moi zawodnicy, którzy są ze mną w kontakcie będą czuli się bezpiecznie. Cieszcie się teraz czasem spędzanym z rodziną i korzystajcie z tego. Nie martwcie się o finansowe aspekty tej sprawy. Wesprzemy was. Dostaniecie walki zgodnie z waszymi kontraktami.

Podobnie jak wszyscy ludzie, którzy byli gotowi stawić się i pracować przy gali w ten weekend. Nie ten weekend, a następny weekend 18 kwietnia. Zaopiekuję się tyloma osobami, iloma będę mógł się zaopiekować. Zrobię wszystko, aby czuli się komfortowo. Wszyscy pracownicy UFC mogą czuć się bezpiecznie – nie zwalniamy. Będziemy pierwszymi, którzy wrócą.”