MMA PLUFCDana White uległ naciskom z góry! Oświadczenie ESPN po odwołaniu UFC 249

Dana White uległ naciskom z góry! Oświadczenie ESPN po odwołaniu UFC 249

Stacja ESPN najbardziej przyczyniła się do odwołania przez UFC swojej najbliższej gali, która miała odbyć się 18 kwietnia.

Dana White uległ naciskom z góry! Oświadczenie ESPN po odwołaniu UFC 249

W czwartek prezes UFC ogłosił, że gala UFC 249 z walką wieczoru w postaci starcia o tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej Tony Ferguson vs. Justin Gaethje została odwołana. White przyznał, że musiał ulec wobec naciskom wysoko postawionych osób w ESPN i Disney.

ESPN swoje stanowisko zaprezentowało w korespondencji przesłanej portalowi MMAjunkie.com:

“ESPN jest w stałym kontakcie z UFC w sprawie gali UFC 249. Nikt bardziej od nas nie chce, by sport powrócił, ale nie sądzimy, by to był właściwy czas na taki powrót. I to z różnych powodów. ESPN wyraziło obawy co do nadchodzącej imprezy i UFC te obawy zrozumiało.”

Nie uda się zatem UFC doprowadzić do imprezy w dobie pandemii COVID-19, choć sam Dana White jest przekonany o tym, że dałby radę zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom i obsłudze pracującej przy imprezie.

Na niekorzyść giganta sportów walki w tej sytuacji działa też fakt, że z uczestnictwa w gali UFC 249 z powodu zarażenia koronawirusem wśród członków swojej rodziny wycofała się była mistrzyni wagi słomkowej UFC Rose Namajunas.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis