MMA PLNajnowszeDana WhiteDana White broni walk “na liście”: W boksie dostajesz 400-600 ciosów w głowę, a tutaj trzy plaskacze i po walce!

Dana White broni walk “na liście”: W boksie dostajesz 400-600 ciosów w głowę, a tutaj trzy plaskacze i po walce!

Szef UFC, Dana White broni walk na tak zwane “liście”. Szef największej organizacji MMA na świecie wszedł w nowy “sport” z własnym projektem Power Slap League, którym zaczyna się szczycić w amerykańskich mediach.

Dana White broni walk

Sport ten jest mocno krytykowany np. przez lekarzy, którzy zwracają uwagę, że w walkach na lepce uczestnicy pozbawieni się praktycznie jakiejkolwiek obrony i przyjmują w całości ciosy zadawane z pełnym impetem.

W Polsce nie trzeba przekonywać kibiców co do konsekwencji walk “na liście”. W przeszłości bowiem na gali Punchdown doszło do tragedii, kiedy to były strongman Artur Walczak doznał takich obrażeń głowy, że po kilku dniach w śpiączce, zmarł.

Dana White broni walk “na liście”: W boksie dostajesz 400-600 ciosów w głowę, a tutaj trzy plaskacze i po walce!

Szef UFC natomiast próbuje bronić swojego nowego projektu i charakterystyki walk, w których biorą udział uczestnicy. Kiedy Dana White broni slapfightingu, to jednocześnie atakuje najbardziej rywalizujący z MMA sport, czyli boks:

“Po pierwsze nie ma nikogo, kto bardziej dbałby o bezpieczeństwo zawodników ode mnie.

Nawet jeśli potrafisz się bronić, to w boksie mimo to dostajesz 400-600 ciosów na głowę w walce. A tutaj goście dostają trzy plaskacze i jest po walce. Czasami nawet mniej. Od 2001 roku do 2023 wiesz ile osób zginęło w UFC? Zero. A wiesz ile osób zginęło w boksie? trzydzieści cztery. Jeśli coś jest niebezpieczne, go na pewno nie mówisz o właściwym sporcie.”

Zobacz także:

Sławomir Peszko zawalczy w FAME MMA? Piłkarz zabiera głos!

FAME MMA 17 przysporzyło nam emocji co nie miara. Fenomenalne walki, spektakularny nokaut, czy intrygujące debiuty to nie wszystko co nam miała do zaoferowania siedemnasta odsłona największej federacji freak-fight w Europie. Podczas studia, przed oficjalnym rozpoczęciem gali odbyło się studio, w którym zagościł między innymi Sławomir Peszko.

Mariusz Wach zadebiutuje w MMA? Przeciwnikiem podopieczny Oknińskiego?!

Mirosław Okniński za pośrednictwem swojego Instragrama poinformował o kolejnym starciu swojego podopiecznego, Kamila Mindy (8-4). Nadmienić trzeba, że jego rywalem ma być…Mariusz Wach!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis