Conor Mcgregor przeprasza… za wyprzedanie całego asortymentu swojej whisky!

Foto: sherdog
Foto: sherdog

Niecodzienna sytuacja spotkała nowe “dziecko” Conora McGregora. Jego whiskey “Proper No. Twelve” została wyprzedana w jego oryginalnych sklepach na terenie USA i Irlandii. Magazyny zaświeciły pustkami, a oczy Irlandczyka ujrzały okazję do kontynuacji ofensywy marketingowej.

O tym, że McGregor jest uzdolnionym biznesmenem i marketingowcem pisaliśmy zaledwie w październiku, na potwierdzenie tych słów Irlandczyk kazał nam czekać nieco ponad dwa tygodnie. Wedle wstępnych ustaleń McGregor sprzedał więcej skrzynek whisky w miesiąc niż niektóre konkurencyjne marki sprzedają w rok. Mowa o kilkuset tysiącach butelek.

Sam zainteresowany skomentował sprawę w następujący sposób:

“Jako założyciel firmy, mówiłem wszystkim, że dam z siebie wszystko i przejmę rynek ze szturmem. Jestem pełen energii dzięki niesamowitej reakcji i oczekuję gotowych magazynów w najbliższych kilku tygodniach. Rynek irlandzkiej whiskey był zdominowany przez jedną markę, ale ludzie chcą wyboru. Ludzie chcą marek, które mają dla nich prawdziwe znaczenie. Oddają coś społeczności i świetnie smakują. Proper No. Twelve spełnia te wszystkie kryteria. Przez ostatnie tygodnie miałem okazję do odwiedzenia naszych kluczowych dystrybutorów, klientów, barmanów i konsumentów w USA i Irlandii. Opinie na temat naszego trunku są znakomite, a wsparcie ludzi na całym świecie mnie wręcz oszołomiło. Dziękowałem wielu osobom, jednocześnie przepraszając, że asortyment się kończył. Zazwyczaj nie widzę powodów by przepraszać, lecz w tej sytuacji chciałbym skorzystać z okazji, by przeprosić absolutnie wszystkich za sytuacje z opustoszałymi magazynami. Okazaliście ogromne wsparcie Proper No. Twelve. Byłem w destylarni w zeszłym tygodniu i mamy plany, by powrócić na amerykański i irlandzki rynek wczesnym grudniem. Produkujemy teraz kilkaset tysięcy butelek. Prześlemy je drogą lotniczą zamiast morskiej, by dostarczyć ją na czas na święta dla wielu lojalnych klientów, proszących o Proper No. Twelve do świętowania i podarunków dla bliskich. Planujemy sprzedaż także w innych krajach w 2019 roku, wliczając: Wielką Brytanię, Australię, Nową Zelandię, Rosję, Kanadę i inne. Postaramy się poszerzać rynek najszybciej jak to tylko możliwe, by sprostać globalnemu zapotrzebowaniu.”

Poza irlandzką whiskey, McGregor posiada intratne kontrakty m.in z Monster Energy (firma produkująca napoje gazowane) oraz Reebok (jedna z największych firm odzieży sportowej na świecie). W zeszłym tygodniu McGregor promował nową linię butów frimy Reebok, korzystając ze swojego oficjalnego profilu na Facebooku: