MMA PLArchiwumClout MMAClout MMA na sporym minusie po ostatniej gali? Szokujące wyliczenia Boxdela!

Clout MMA na sporym minusie po ostatniej gali? Szokujące wyliczenia Boxdela!

Wieść gminna niesie, że błędne okazały się pierwsze optymistyczne prognozy o potencjalnej sprzedaży wykupionych subskrypcji na Clout MMA 2. Okazuje się bowiem, iż ma być znacznie gorzej.

Clout MMA na minusie

Michał „Boxdel” Baron na ostatnich Aferkach, czyli programie na żywo, w którym omawiane są najgorętsze tematy ze świata i internetu – podjął próbę wyliczenia zysków oraz strat za drugą galę organizacji Lexy Chaplin.

Wydarzenie w płockiej Orlen Arenie – przynajmniej na papierze – zapowiadało się wprost fenomenalnie. Różnorodna karta walk, znane nazwiska oraz ogromne kontrowersje wokół. Brzmi jak przepis na sukces, prawda?

Niestety, znowu czegoś zabrakło, mówiąc dokładniej, kolejny raz zawiodła jakość transmisji na żywo, a momentami całkowity jej brak.

Clout MMA mocno stratne? Obliczenia Boxdela!

Szacunkowo zakładano sprzedaż na poziomie około 400 tysięcy pakietów. Taką informację podał również Sylwester Wardęga – z kolei Wardęga informacje otrzymał od Boxdela, co Michał potwierdził w najnowszych Aferkach przy okazji aktualizując wcześniejsze doniesienia.

Ludzie mówili o sprzedaży na poziomie 330-360 tysięcy, latała taka plotka. Ja nawet to powiedziałem Sylwkowi Wardędze, który uznał to jako pewnik. (…) Okazało się jednak zgoła inaczej. Ta sprzedaż była na poziomie 170 tysięcy.

Michał postarał się wyliczyć, jak mniej więcej wygląda bilans organizatorów po gali w Płocku. Zdaniem Boxdela wynajęcie hali, oświetlenie, scena, nagłośnienie i inne kwestie techniczne kosztowały organizację około 2-2,5 miliona złotych.

Znacznie więcej środków miało pójść na kartę walk. Clout MMA mogło wydać nawet 5,5 miliona złotych na gaże dla zawodników. Ostatecznie cena całego przedsięwzięcia to od 7 do 8 milionów.

Sumując wpływy z biletów oraz pieniądze od sponsorów (około 1 milion) i sprzedaż PPV (4,5 mln zł) – zysk wyniósł jakieś 5,5 miliona złotych, czyli łatwo obliczyć, że federacja jest stratna (zakładając, że wyliczania Boxdela są prawdziwe).

ZOBACZ TAKŻE: Michał Pasternak dobitnie o braku miejsca w KSW! Wymowne słowa o dyrektorze sportowym!

Tak podsumował to Baron:

Cała gala obrotu około „szóstki”, przy kosztach 7-8. Więc w p… dę -1 do -2. Do tego dochodzą też potencjalne reklamacje, które mogą zaburzyć ten wynik.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis