MMA PLNajnowszeCiekawostkiCain Velasquez opuszcza areszt i wróci do rodziny! Przebywał tam osiem miesięcy za próbę samosądu

Cain Velasquez opuszcza areszt i wróci do rodziny! Przebywał tam osiem miesięcy za próbę samosądu

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Cain Velasquez opuszcza areszt, w którym przebywa od ośmiu miesięcy! Mamy najnowszą decyzję sądu w sprawie byłego już zawodnika mieszanych sztuk walki.

Cain Velasquez opuszcza areszt

Cain Velasquez przebywał w areszcie od lutego tego roku. Powodem zamknięcia Amerykanina była próba samosądu, której się dopuścił. Velasquez bowiem chciał zastrzelić mężczyznę – Harry’ego Goularte, który wielokrotnie miał molestować jego 4-letniego syna.

Velasquez znalazł Goularte, ścigał go autem, a potem strzelił do pojazdu, w którym ten przebywał. Nie trafił jednak jego, tylko ojca Goularte. Po całym zdarzeniu Amerykanin został zatrzymany i osadzony w areszcie. Od tamtej pory toczy się postępowanie w jego sprawie i badane są dowody na rzekomą winę za czyny pedofilskie Harry’ego Goularte.

Cain Velasquez opuszcza areszt i wróci do rodziny!

Velasquez od dawna walczył o możliwość wyjścia na wolność za kaucją. Długo mu się to nie udawało, ale wg najnowszej decyzji sądu hrabstwa Santa Clara County, Velasquez opuści areszt.

Po 13 godzinach przesłuchania, sąd orzekł:

“To incydent ekstremalnie poważny, ale wydaje się, że zachowanie pana Velasqueza było jednostkowe. Panie Velasquez, nie zwolniłbym pana, gdybym nie był przekonany, że po wyjściu po takim czasie, osiem miesięcy później, będzie Pan nadal zagrożeniem przede wszystkim dla pana Harry’ego Goularte, pani Patricii Goularte czy Paula Bendera. Jeśli jest Pan tak oddanym mężem i ojcem, to jestem pewny i muszę wierzyć w to, że nie narazi Pan rodziny na niebezpieczeństwo utraty dostępu do syna, córki, żony, do całej rodziny. Mam nadzieję, że udowodni Pan, że się nie mylę.”

Cain Velasquez opuszcza areszt wzamian za wpłatę kaucji w wysokości 1 miliona dolarów, monitoring GPS oraz przestrzeganie wymogów: brak dostępu do broni, leczenie ambulatoryjne TBI/CTE, udział w terapii oraz nakaz niezbliżania się na odległość 300 jardów do pana Harry’ego Goularte, Patricii Goularte i Paula Bendera.

Zobacz także:

Denis Załęcki po sytuacji z Szeligą: Obdukcja? Kolega chyba zapomniał czego ulica zabrania!

Denis Załęcki w mediach społecznościowych zabrał głos po sobotniej sytuacji z Piotrem Szeligą. ”Bad Boy” wyśmiał zawodnika FAME MMA. Do dużego zamieszania doszło na trybunach podczas 16 edycji w Gliwicach.

Bomba i Ambro wyrzuceni przez ochronę z gali FAME MMA 16! Powodem bijatyka! [WIDEO] Widzieliście?

Tu jest mocne spięcie! W sieci pojawiło się kolejne za kulisowe nagranie z gali FAME MMA 16, które w sobotę odbyło się w Gliwicach. Dawid Ambroziak postanowił podejść do Pawła Bomby. W pewnym momencie ”Ambro” wypłacił liścia Bombie i doszło do wymiany ciosów. Doszło do szybkiej interwencji ochrony.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis