MMA PLNajnowszeBareknuckle Fighting ChampionshipByły zawodnik UFC zakończył karierę. Ostatnie walki toczył na gołe pieści [WIDEO]

Były zawodnik UFC zakończył karierę. Ostatnie walki toczył na gołe pieści [WIDEO]

Były zawodnik organizacji UFC zakończył oficjalnie swoją sportową karierę. Ostatnie swoje walki toczył na gołe pięści i wystąpił nawet w main evencie gali BKFC KnuckleMania IV.

Były zawodnik UFC zakończył karierę

Zawodnik ten walczył bodajże od 15 roku życia. O kim mowa?

Były zawodnik UFC zakończył karierę. Ostatnie walki toczył na gołe pieści

Zawodnikiem, który oficjalnie zakończył swoją przygodę ze sportami walki jest Thaigo Alves. 40-letni Brazylijczyk najbardziej kojarzony jest ze swoimi występami dla największej organizacji MMA na świecie – UFC. To dla amerykańskiego giganta toczył najważniejsze walki w swojej sportowej karierze.

W oktagonie UFC rywalizował m.in. z Patrickiem Cote czy Carlosem Conditem.

Ostatnie lata swojej kariery spędził natomiast walcząc na gołe pięści w organizacji BKFC. Ostatnią walkę stoczył w ten weekend, kiedy to w walce wieczoru gali BKFCKM4 przegrał już w pierwszej rundzie z robiącym furorę w walkach na gołe pięści Mikiem Perrym:

https://twitter.com/lezramgomez/status/1784449676693086461

Na konferencji prasowej podsumowującej galę BKFC KnuckleMania IV Aleves potwierdził, że starcie z Perrym był ostatnim w jego karierze:

“Wracam na emeryturę. W zasadzie przebywałem na niej już od jakiegoś czasu, ale nie ogłosiłem tego oficjalnie. Chciałem bowiem zrobić jeszcze jedną walkę. Nie poszło jednak po mojej myśli, ale walczę od 15 roku życia i kiedyś trzeba powiedzieć “pas”.

Podjąłem tę walkę z ośmiotygodniowym wyprzedzeniem, 5 kwietnia straciłem tez matkę. Przeszedłem wiele w ostatnim czasie, czym naraziłem swoją rodzinę. Cieszę się, że jestem trenerem i żyję życiem, jakie chciałem prowadzić. Niczego nie żałuję.

Niestety, ale rywalizując na tym poziomie, prawie niemożliwym jest zakończenie kariery będąc na szczycie, ale ja jestem zadowolony z tego, kogo widzę w lustrze każdego dnia.”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis