MMA PLNajnowszeProfessional Fighters LeagueByły zawodnik UFC chce walki z Francisem Ngannou w PFL

Były zawodnik UFC chce walki z Francisem Ngannou w PFL

To nieco zaskakująca deklaracja, ale każdy może mieć swoje plany i cele. Były zawodnik wagi ciężkiej UFC chce walki z Francisem Ngannou w organizacji PFL!

Były zawodnik UFC chce walki z Francisem Ngannou

Zdaniem tego zawodnika, który udzielił wywiadu dla MMA Junkie Radio, starcie z Kameruńczykiem, który był mistrzem wagi ciężkiej UFC, a teraz próbuje swoich sił w zawodowym boksie, byłoby pojedynkiem umacniającym dziedzictwo w sportach walki.

Były zawodnik UFC chce walki z Francisem Ngannou w PFL

O kim mowa? Ano o Benie Rothwellu. “Big Ben” we wspomnianej rozmowie z portalem MMAjunkie.com przyznał, że chętnie wziąłby walkę z najgłośniejszym obecnie nazwiskiem poza UFC w wadze ciężkiej – Francisem Ngannou:

“Jeśli dostałbym ofertę walki z Francisem Ngannou, to poważnie porozmawiałbym z wszystkimi i według mnie każdy będąc na moim miejscu wziąłby taką walkę. To rodzaj starcia z kategorii “musisz ją wziąć”. To jedna z tych walk, które budują dziedzictwo.”

Ben Rothwell dla UFC walczył w latach 2009-2021. Obecnie skupia się na karierze w walkach na gołe pięści, które toczy dla organizacji BKFC. W najbliższej swojej walce zmierzy się z zawodnikiem Federacji KSW – Toddem Duffeem. Do tego starcia ma dojść już 2 grudnia.

“Big Ben” rozmawiając o potencjalnej walce z Ngannou uważa jednocześnie, że poprzez sukces Kameruńczyka w boksie, jakim była walka z Tysonem Furym, powrót “Predatora” do MMA jest w tym momencie mało prawdopodobny:

“Francis tak dobrze spisał się w swoim pojedynku bokserskim, że naprawdę będzie chciał w tym sporcie zostać. Tamten werdykt musiał go rozzłościć. Teraz rozmawiają o zestawieniu go z innymi pięściarzami, więc zostanie odciągnięty od MMA. Mówią też o jego rewanżu z Tysonem Furym, więc wygląda na to, że będzie miał pełne ręce roboty i to z dala od MMA.”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis