MMA PLNajnowszeStowarzyszenie MMA PolskaPolka w półfinale Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2023

Polka w półfinale Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2023

W trzecim dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023 do rywalizacji przystąpiły dwie reprezentantki Polski wyłonione do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Polka w półfinale Mistrzostw Świata
Foto: Stowarzyszenie MMA Polska

Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W trzecim dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięły udział dwie reprezentantki walczące wśród seniorów. Weronika Cisło, która do ćwierćfinału weszła z wolnym losem, pokonała przez techniczny nokaut zawodniczkę z Tadżykistanu i awansowała do półfinału swojej kategorii wagowej. Paulina Konik starła się z rywalką ze Szwecji, ale przegrała z nią na punkty.

Oficjalne wyniki trzeciego dnia zmagań:

1. Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Weronika Cisło pokonała Sohibę Azizovą (Tadżykistan) przez TKO, runda 2

2. Waga słomkowa 52,2 kg (115 lb) – Astrid Vikgren (Szwecja) pokonała Paulinę Konik jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-27, 29-28)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbywają się w Tiranie, stolicy Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W hali Tirana Olympic Park rywalizuje blisko 400 fighterów z 49 krajów. International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, które należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

[informacja prasowa]

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis