Były zawodnik Strikeforce, Bellatora i KSW zatrzymany przez policję, został umyślnie potrącony motocyklem!

Były zawodnik takich organizacji jak Strikeforce, Bellator MMA czy KSW – Virgil Zwicker (17-9-1) został aresztowany przez policję w Temeculi w stanie Kalifornia. Amerykanin został umyślnie potrącony motocyklem przez stróżów prawa, gdyż próbował zbiec z miejsca zatrzymania.

O całej sytuacji czytamy w Valley News.

Zwicker został posądzony o bezprawne posiadanie broni palnej, prześladowania i nieregulowanie rachunków, więc jego dom nawiedzili policjanci. Amerykanin nie był obecny w domu, ale znaleziono go kilka przecznic dalej.

Tam, Zwicker nie dostosował się do nakazów policjantów, odmówił współpracy przy zatrzymaniu i uciekł biegiem.

W pościg za nim udał się zastępca szeryfa, sierżant Collazo, który potrącił uciekającego Zwickera motocyklem. Zawodnik MMA później został przetransportowany do pobliskiego szpitala, ale obrażenia, jakich doznał podczas zatrzymania nie zagrażały jego życiu.

Natomiast w domu Zwickera, policja znalazła broń palną i amunicję.

Zwicker został osadzony w areszcie, zostały mu postawione zarzuty o nielegalne posiadania broni, amunicji, prześladowanie, nieregulowania rachunków i stawianie oporu przy aresztowaniu.

Kaucja za Amerykanina została ustalona na poziomie 500 000 dolarów.

Virgil Zwicker ostatnią walkę stoczył w czerwcu tego roku, kiedy to na gali Oktagon 12 znokautował w pierwszej rundzie Atillę Vegha. W Federacji KSW Amerykanin stoczył jeden pojedynek – w grudniu 2013 roku na gali KSW 25: Khalidov vs. Sakurai, gdzie w pierwszej rundzie znokautował Mike’a Heyesa.