FAME MMA będzie miało problem? „Bonus BGC” kończy zawodową karierę!

Foto: FB Bonus BGC
Foto: FB Bonus BGC

Nowo powstała i zdobywająca coraz większe grono fanów organizacja FAME MMA straci jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych zawodników.

Piotr Witczak (0-3) znany bardziej w środowisku internetowym jako „Bonus BGC” zapowiedział zakończenie kariery. Zawodnik ten swoją decyzję motywuje problemami zdrowotnymi, o których poinformował fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych:

„Dostałem 2 oferty finansowe walki jako „Freak” poza organizacją Fame MMA oraz dziś kolejny telefon z 3 organizacji. Pieniądze to nie wszystko .Mam ich wystarczająco by godnie żyć. Jestem Youtuberem który często poprawia Wam humor i za to mnie kochacie. Moją pasją jest muzyka hip hop i dlatego w tym kierunku działam. W październiku/listopadzie 2019r. wydam mój 4 album tym razem krążek solo.

Kończę definitywnie z walkami. Tak to koniec… odkładam rękawice na kołek więc mnie więcej nie zobaczycie w ringu czy octagonie. Decyzja jest ostateczna i żadna kwota nie namówi mnie do powrotu. To była dla mnie świetna przygoda i fakt że gdy mocno wierzysz, dążysz do wybranego celu to marzenia się spełniają. Mam poważną kontuzję kręgosłupa. 2 tytanowe płytki i 4 śruby w odcinku lędźwiowym. Przeszedłem 2 bardzo skomplikowane operacje 10 lat temu oraz 8 lat temu.
W tej chwili mam pęknięte 2 śruby po prawej stronie w odcinku lędzwiowym. Od 3lat czekam na operację ale bardzo ciężko się na nią dostać na NFZ a nie mam 70 tysięcy by zrobić ją prywatnie. Czekam cierpliwie by ten codzienny ból pleców w nocy dał mi święty spokój . To jest ten moment by powiedzieć dziękuję. To koniec pewnego etapu w moim życiu ale zaczynam kolejny. Nowe projekty w drodze … Trzeba być twardym a nie miękkim i do wszystkiego dojść samemu a nie mieć wyłożone na tacy.”

Dostałem 2 oferty finansowe walki jako "Freak" poza organizacją Fame MMA oraz dziś kolejny telefon z 3 organizacji….

Opublikowany przez BONUS BGC Niedziela, 28 października 2018

Ostatnią walką „Bonusa BGC” w MMA było zatem starcie z Sebastianem Nowakiem (2-0) znanym bardziej jako „Ztrolowany”, do której doszło na gali FAME MMA 2 w Poznaniu. Witczak przegrał to starcie przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.