MMA PLKSWBombardier zapowiada krwawą jatkę z Pudzianem na KSW 59: Będą ciosy, będą łokcie, będą zapasy! [WIDEO]

Bombardier zapowiada krwawą jatkę z Pudzianem na KSW 59: Będą ciosy, będą łokcie, będą zapasy! [WIDEO]

Sergine Ousmane Dia (2-0) zapowiada krwawą jatkę! Mistrz senegalskich zapasów już w najbliższą sobotę zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim (13-7). Będzie to walka wieczoru KSW 59.

Zapasy w przypadku Serigne to nie tylko klucz do sukcesu w MMA, ale również ogromne doświadczenie wyniesione z Senegalu.  Popularny ”Bombardier” to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju, jakim są właśnie senegalskie zapasy.

Ousmane Dia dwukrotnie w 2002 oraz 2014 roku został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł ”The King of the Arena”. Dzięki swoim sukcesom Dia stał się równie wielką gwiazdą w Senegalu, jak Mariusz Pudzianowski w Polsce.

Bombardier: Pudzianowskiego śledzę od dawna!

Sergine Ousmane Dia (2-0) zapewnia, że śledzi Mariusza Pudzianowskiego (13-7) już od dłuższego czasu.

Mariusza Pudzianowskiego śledzę od dawna. Wyzwanie polega na tym, że on jest najsilniejszym człowiekiem w Polsce, a ja w Senegalu.

Senegalczyk gwarantuje, że zapasy w jego ojczyźnie są cięższe niż rywalizacja w mieszanych sztukach walki.

Nasze zapasy są zdecydowanie trudniejsze. Tu nie chodzi o samą walkę. Tam jest presja społeczna od strony kibiców, rodziny. Reprezentujesz tam region, to jest zupełnie inne ciśnienie. To jest bardziej psychologiczne niż fizyczne podejście.

Cała rozmowa poniżej:

Zobacz także:

Zawodnicy FAME MMA wyżej w rankingu od fighterów KSW! Zaskoczeni?

Wiele mówi się o tym, że poziom sportowy w Fame MMA rośnie z gali na galę. Zdecydowana większość zawodników solidnie przykłada się do treningów, co przenosi się na atrakcyjność oglądanych pojedynków.