MMA PLCiekawostkiBerkut Arrachion Olsztyn wraca do swojej pierwotnej nazwy! Znamy powody decyzji

Berkut Arrachion Olsztyn wraca do swojej pierwotnej nazwy! Znamy powody decyzji

Foto: KSW

Jesteśmy tuż przed zakończeniem 2019 roku, a więc na fali wszelkiej maści ogłoszeń i podsumowań. O pewnych zmianach poinformował także klub Berkut Arrachion Olsztyn.

Od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywać nowa-stara nazwa – klub powraca do swojej oryginalnej formy, czyli Arrachion Olsztyn. Jeszcze jeden dzień klub pozostaje przy Berkut Arrachion Olsztyn, a dzisiaj wydał oficjalne oświadczenie o zmianie:

“Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem, informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegnie nazwa naszego klubu. Od tego dnia wracamy do naszej pierwotnej formy tj. Arrachion Olsztyn. Nasza decyzja jest związana z połączeniem sił klubów Berkut oraz Akhmat na rynku rosyjskim, w związku z czym pierwszy z wymienionych klubów zmienił również swoją nazwę.

Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować za cały okres trwania naszej współpracy wszystkim trenerom, zawodnikom oraz przede wszystkim właścicielowi klubu Berkut Panu Mairbek Khasiev. Był to bardzo owocny czas, gdzie mogliśmy gościć u nas w klubie wielu światowej klasy zawodników oraz uczestniczyć w obozach szkoleniowych w Klubie Berkut. Dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym 2020 roku.

Zarząd Stowarzyszenia Arrachion”

W mediach społecznościowych jedynie na Instagramie zamieszczono pełną treść tego ogłoszenia (na fanpage trafił sam odnośnik):

View this post on Instagram

Oświadczenie o zmianie nazwy klubu Berkut Arrachion Olsztyn Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem, informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegnie nazwa naszego klubu. Od tego dnia wracamy do naszej pierwotnej formy tj. Arrachion Olsztyn. Nasza decyzja jest związana z połączeniem sił klubów Berkut oraz Akhmat na rynku rosyjskim, w związku z czym pierwszy z wymienionych klubów zmienił również swoją nazwę. Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować za cały okres trwania naszej współpracy wszystkim trenerom, zawodnikom oraz przede wszystkim właścicielowi klubu Berkut Panu Mairbek Khasiev. Był to bardzo owocny czas, gdzie mogliśmy gościć u nas w klubie wielu światowej klasy zawodników oraz uczestniczyć w obozach szkoleniowych w Klubie Berkut. Dziękujemy i życzymy wielu sukcesów W nadchodzącym 2020 roku. Zarząd Stowarzyszenia Arrachion @mairbek_khasiev

A post shared by Paweł Derlacz/Szymon Bonkowski (@arrachion_olsztyn) on

W czerwcu 2015 roku, kluby Arrachion Olsztyn oraz Berkut Fight Club połączyły siły i działały jako Berkut Arrachion Olsztyn. Od tamtej pory pod szyldem organizacji występowali zawodnicy tacy jak Mamed Khalidov, Aslambek Saidov, Karol Celiński czy Paweł Kiełek. W klubie wychowała się także była mistrzyni wagi słomkowej UFC, Joanna Jędrzejczyk. Międzynarodowa fuzja przyniosła wiele korzyści, w tym nowe filie z granicą oraz obozy i treningi w Polsce i Czeczenii.