Bellator planuje kolejne gale! Zdradzono miejsce ich organizacji!

Organizacja Bellator planuje kolejne gale! Prezes drugiej największej amerykańskiej organizacji MMA przyznał, że już niedługo jego imprezy wrócą, a kibice będą mogli ponownie emocjonować się walkami.

W dobie pandemii koronawirusa świat sportu, w tym mieszanych sztuk walki musi zmagać się z wielkim postojem i brakiem dochodów z organizacji imprez. Okazuje się jednak, że jest coraz bliżej do zakończenia tej patowej sytuacji.

Bellator planuje kolejne gale

Szefujący Bellatorowi Scott Coker w rozmowie z MMAfighting.com przyznał, że jego organizacji wznowi produkcję gal w czerwcu lub lipcu. Niecodzinne będzie jedak miejsce ich organizacji.

Jak sam zapowiedział, imprezy Bellatora najprawdopodobniej będą odbywały się w studio dźwiękowym w Hollywood. Miejsce to należy to właściciela Bellatora – firmy ViacomCBS. Odbywać się one będą oczywiście bez udziału publiczności.

Najpierw jednak Coker czeka na wytyczne rządowe dotyczące możliwości organizowania imprez. Te jak się okazuje są, bowiem największy rywal Bellatora – UFC zorganizuje swoją imprezę 9 maja na Florydzie.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Jednocześnie Scott Coker zapewnił, że wróci do organizacji swoich imprez wtedy, jak będzie miał stuprocentową pewność zapewnienia bezpieczeństwa swoim pracownikom:

“Chcemy wrócić najszybciej, jak to będzie możliwe. Chcemy to jednak zrobić we właściwy sposób. Chcemy mieć pewność, że zadbamy o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, bo to jest dla nas najważniejsze.

Liczymy, że po powrocie do pracy opracujemy wszystkie wytyczne w ciągu 60 dni i wrócimy normalnie do swojej działalności.”

Bellator w dobie pandemii koronawirusa musiał odwołać cztery zaplanowane swoje imprezy. W marcu na zaledwie kilka godzin przed galą odwołano Bellator 241, które miało odbyć się w Mohegan Sun Arena w Uncasville. Wszyscy zawodnicy wówczas otrzymali rekompensatę finansową za brak możliwości organizacji walk.