MMA PLBellatorBellator planuje kolejne gale! Zdradzono miejsce ich organizacji!

Bellator planuje kolejne gale! Zdradzono miejsce ich organizacji!

Organizacja Bellator planuje kolejne gale! Prezes drugiej największej amerykańskiej organizacji MMA przyznał, że już niedługo jego imprezy wrócą, a kibice będą mogli ponownie emocjonować się walkami.

W dobie pandemii koronawirusa świat sportu, w tym mieszanych sztuk walki musi zmagać się z wielkim postojem i brakiem dochodów z organizacji imprez. Okazuje się jednak, że jest coraz bliżej do zakończenia tej patowej sytuacji.

Bellator planuje kolejne gale

Szefujący Bellatorowi Scott Coker w rozmowie z MMAfighting.com przyznał, że jego organizacji wznowi produkcję gal w czerwcu lub lipcu. Niecodzinne będzie jedak miejsce ich organizacji.

Jak sam zapowiedział, imprezy Bellatora najprawdopodobniej będą odbywały się w studio dźwiękowym w Hollywood. Miejsce to należy to właściciela Bellatora – firmy ViacomCBS. Odbywać się one będą oczywiście bez udziału publiczności.

Najpierw jednak Coker czeka na wytyczne rządowe dotyczące możliwości organizowania imprez. Te jak się okazuje są, bowiem największy rywal Bellatora – UFC zorganizuje swoją imprezę 9 maja na Florydzie.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Jednocześnie Scott Coker zapewnił, że wróci do organizacji swoich imprez wtedy, jak będzie miał stuprocentową pewność zapewnienia bezpieczeństwa swoim pracownikom:

“Chcemy wrócić najszybciej, jak to będzie możliwe. Chcemy to jednak zrobić we właściwy sposób. Chcemy mieć pewność, że zadbamy o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, bo to jest dla nas najważniejsze.

Liczymy, że po powrocie do pracy opracujemy wszystkie wytyczne w ciągu 60 dni i wrócimy normalnie do swojej działalności.”

Bellator w dobie pandemii koronawirusa musiał odwołać cztery zaplanowane swoje imprezy. W marcu na zaledwie kilka godzin przed galą odwołano Bellator 241, które miało odbyć się w Mohegan Sun Arena w Uncasville. Wszyscy zawodnicy wówczas otrzymali rekompensatę finansową za brak możliwości organizacji walk.