MMA PLUFCGdzie odbędzie się UFC 249? Ujawniono lokalizację!

Gdzie odbędzie się UFC 249? Ujawniono lokalizację!

Ujawniono gdzie odbędzie się UFC 249. Najbliższa gala amerykańskiego giganta, która z 18 kwietnia została przeniesiona na 9 maja odbędzie się w tym samym miejscu, gdzie odbywają się imprezy WWE.

Pierwotnie gala UFC 249 miała odbyć się 18 kwietnia w Nowym Jorku. W walce wieczoru mieliśmy zobaczyć pojedynek Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson, ale wszystkie ustalenia dotyczące tej imprezy zweryfikował koronawirus. Wobec zwiększającej się liczby zachorowań na SARS-CoV 2 galę UFC 249 przeniesiono.

Gdzie odbędzie się UFC 249?

Według informacji portalu MMAfighting.com, która powołuje się na swoje kontakty, gala UFC 249 odbędzie się na Florydzie. Oficjalnie jednak dokładne miejsce organizacji tej imprezy pozostaje niepodane.

Organizacja imprez na Florydzie stała się możliwa, po decyzji gubernatora stanu Floryda. W kontekście gal WWE uznał on bowiem, że są one “niezbędnymi biznesami” i imprezy te mogą się odbywać bez udziału publiczności.

Wówczas ogłoszono:

“pracownicy pracujący przy produkcji sportowej i medialnej z widownią ogólnokrajową – włącznie ze sportowcami, artystami, ekipa produkcyjna i wykonawcza i innymi osobami niezbędnymi do przeprowadzenia takiej produkcji, pod warunkiem, że lokacja jest zamknięta dla publiczności.”

Bokserska Komisja Sportowa stanu Floryda potwierdziła, że impreza MMA podobnie jak gale WWE, także może się odbyć. Niezbędne jest jednak przestrzeganie wszystkich regulacji i zapewnienie uczestnikom niezbędnego bezpieczeństwa podczas tworzenia imprezy.

Kto wystąpi na UFC 249?

Aktualnie karta walk gali UFC 249 zmieniła się nieco od tej planowanej. W walce wieczoru zobaczymy pojedynek o tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej, w którym Tony Ferguson podejmie Justina Gaethje. Amerykanin wskoczył w miejsce Khabiba Nurmagomedovowa, który z powodu pandemii koronawursa został uziemiony w Rosji i nie może opuszczać swojego kraju.

W drugiej walce wieczoru kibice zobaczą pojedynek o mistrzowski pas wagi koguciej Henry Cejudo vs. Dominick Cruz. W tej sytuacji Amerykanin wskoczył w miejsce pierwotnego rywala Cejudo – Jose Aldo.

W kolejnych walkach przygotowywanych na tę imprezę zobaczymy między innymi pojedynki:

Francis Ngannou vs. Jairzinho Rozenstruik
Calvin Kattar vs. Jeremy Stephens
Donald Cerrone vs. Anthony Pettis
Yorgan De Castro vs. Greg Hardy
Aleksei Oleinik vs. Fabricio Werdum
Carla Esparza vs. Michelle Waterson
Uriah Hall vs. Ronaldo Souza