MMA PLBellatorBellator 280: Ryan Bader zdominował Cheicka Kongo i pewnie obronił pas [WIDEO]

Bellator 280: Ryan Bader zdominował Cheicka Kongo i pewnie obronił pas [WIDEO]

Ryan Bader (30-7, 1 N/C) zdecydowanie pokonał Cheicka Kongo (31-12-2, 1 N/C)  na punkty w walce wieczoru gali Bellator 280, której stawką był pas wagi ciężkiej.

Bellator 280 Ryan Bader
Foto: TVP Sport

Bader szybko zajął środek klatki a potem zepchnął rywala na siatkę. Trzymając klamrę za plecami rywala dobrze go kontrolował. Kongo przy jednej z prób obaleń wyraźnie pomógł sobie trzymając się siatki. Bader dobrze pracował kolanami, ale jedno z nich trafiło w krocze pretendenta. Po krótkiej przerwie walkę wznowiono. Mistrz kontynuował obijanie rywala kolanami. Przewagę w rundzie potwierdził jeszcze usadzając rywala na macie w końcówce.

46-letni Kongo nadal był jednak groźny. Na początku drugiej rundy kilka razy zagroził potężnymi podbródkowymi. Francuz dał się jednak przewrócić rywalowi pod siatką. Bader skupiał się przede wszystkim na kontroli i atakach kolanami. “Darth” pozostał w dominującej pozycji do końca rundy.

Już w pierwszej minucie trzeciej rundy Bader najpierw złapał rywala w klinczu a potem obalił. Po dłuższym czasie kontroli Amerykanina zawodnicy w końcu wrócili do stójki. Kongo wyprowadził kilka dobrych lowkicków. Niestety w końcówce Francuz ponownie został wciśnięty w siatkę.

Walka weszła w fazę rund mistrzowskich. Kongo polował na kończący cios, ale niestety ponownie dał się obalić. Amerykanin był bardzo metodyczny w swojej pracy zapaśniczej. Kongo wstał, ale nadal był kontrolowany przez rywala. “The Darkness” był bezradny wobec zapasów mistrz wagi ciężkiej. Bader zaliczył kolejne obalenie.

W ostatniej rundzie Bader przeniósł walkę do parteru bardzo szybko. Znakomita kontrola w wykonaniu mistrza. Na półtorej minuty przed końcem sędzia podniósł walkę. Kongo ruszył z serią ciosów. Bader uniknął jednak zagrożenia i po chwili… sklinczował. “Darth” kontrolował sytuację już do ostatniego gongu.

Decyzja w tym pojedynku była oczywista. Bader wygrał na kartach punktowych zdecydowanie – 3x 50-45.

Zawodnicy spotkali się trzy lata temu na gali Bellator 226. Pojedynek uznano wtedy jednak za nierozstrzygnięty po tym, gdy Bader trafił rywala palcem w oko a lekarze nie dopuścili Francuza do dalszej walki.

Zobacz także:

Były zawodnik MMA podejrzany o zabójstwa cywilów na Ukrainie!

To jest straszne… Siergiej Kolotsei były zawodnik MMA, a teraz dowódca rosyjskiej Gwardii Narodowej jest podejrzany o zabójstwa cywilów na Ukrainie. Kolotsei miał dokonywać egzekucji w Buczy – co potwierdzili świadkowie.

Kursy Superbet na galę UFC 274

Już w najbliższy weekend w Phoenix w stanie Arizona odbędzie się gala UFC 274. Nasz partner, firma bukmacherska Superbet, przygotował bogatą ofertę kursów na to wydarzenie.

Na HFO 12 w Ostrołęce będzie można wylicytować m.in. rękawice Arkadiusza Wrzoska z walki z legendą!

Już jutro, tj, w sobotę 7 maja w Ostrołęce odbędzie się gala największej polskiej organizacji stricte kickbokserskiej – HFO 12. Podczas niej będzie można wylicytować m.in. rękawice Arkadiusza Wrzoska z walki z legendarnym Badrem Harim.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis