Bellator 208: Benson Henderson jednogłośnie pokonuje Saada Awada

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Benson Henderson (26-8) pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Saada Awada (23-10) w co-main evencie gali Bellator 208.

Zawodnicy na początku pojedynku wzajemnie się okopywali. Później do ataku ruszył Awad, jednak to Henderson zdołał sprowadzić walkę do parteru. „Bendo” zdołał zajść za plecy  rywala. Awad zdołał go jednak z siebie zrzucić. Po fragmencie kulanki to jednak Henderson znalazł się w lepszej pozycji, obijając trochę rywala a na koniec rundy kopiąc z góry.

Henderson zaczął drugą rundę od efektownej próby latającego kolana. Zawodnik dobrze pracował w dystansie. Później spróbował też obalenia. Najpierw Awad zdołał to wybronić, jednak „Bendo” się nie zraził i w końcu usadził rywala na deskach. Choć Awad próbował wstać to utytułowany rywal wciąż go kontrolował, głównie w półgardzie. Henderson potrafił też uwolnić nogę i zasypywać przeciwnika ciosami i krótkimi łokciami. Pod sam koniec rundy spróbował też duszenia z góry, jednak miał zbyt mało czasu, aby technika okazała się skuteczna.

Henderson w początkowej fazie trzeciej rundy zdołał ponownie przycisnąć rywala do siatki w parterze. Walka zdołała jednak wrócić na środek klatki. Henderson przeżył nawet chwilę grozy, kiedy znalazł się na deskach, jednak wynikało to też z utraty równowagi. Pod koniec rundy „Bendo” ponownie znalazł się w parterze. Szukał jeszcze drogi do poddania, jednak walka dotrwała do decyzji.

Sędziowie jednomyślnie uznali, że pojedynek zwyciężył Benson Henderson – 30-27, 30-26, 30-26 . Po tej walce Były mistrz UFC wypełnił obecny kontrakt z Bellatorem i jest obecnie wolnym agentem.