MMA PLNajnowszeIsrael AdesanyaBędzie walka Błachowicz vs Adesanya 2? Polak zdradził ile czasu potrzebuje na zejście do dywizji średniej

Będzie walka Błachowicz vs Adesanya 2? Polak zdradził ile czasu potrzebuje na zejście do dywizji średniej

To się robi już zupełnie na poważnie! Bardzo możliwe, że szykuje się nam walka Jan Błachowicz vs Israel Adesanya 2! Polak i Nigeryjczyk już raz się ze sobą mierzyli, a wygranym tej konfrontacji został wówczas Błachowicz.

Błachowicz vs Adesanya 2

Było to 6 marca 2021 roku na gali UFC 259. Polak pokonał Adesanyę przez jednogłośną decyzję sędziów po pięciorundowym pojedynku o pas wagi półciężkiej.

Rewanż między tymi zawodnikami miałby odbyć się w… wadze średniej, czyli dywizji, na której tronie zasiadł właśnie ponownie Israel Adesanya.

Będzie walka Błachowicz vs Adesanya 2?

Błachowicz dostrzega swoją szansę na otrzymanie walki z Adesanyą przez fakt, że ten “wykosił” już niemal całą dywizję średnią w UFC i coraz trudniej znaleźć mu godnego rywala. A takim może być Polak, który zresztą już raz okazał się od Adesanyi lepszy.

W rozmowie z Peterem Carrollem, Polak przekonywał, że jest w stanie zejść do niższej kategorii wagowej i ponownie wygrać z Nigeryjczykiem:

“Ludzie muszą trochę bardzie we mnie wierzyć. Jeśli UFC chciałoby zorganizować taką walkę, to dla mnie nie ma problemu. Wiem jak zejść do kategorii średniej. To będzie dla mnie wielka motywacja, ogromna! To, żeby go ponownie pokonać, ale w innych okolicznościach. Jestem gotowy to zrobić.

Znajdę sposób na pokonanie go. Ale muszę oczywiście być w dobrej formie podczas walki. Potrzebuję trochę więcej czasu na to. Muszę dostać jakieś trzy, cztery miesiące. Waga półciężka jest dla mnie łatwa do osiągnięcia, waga średnia chyba też, ale potrzebuję te minimum trzy miesiące.”

Zobacz także:

Nate Diaz wraca! Weteran UFC w boksie zmierzy się z… Jake’m Paulem! Widzieliście?

Tak to się dzieje naprawdę! O takim potencjalnym pojedynku mówi się już od dłuższego czasu. Nate Diaz w formule bokserskiej zmierzy się z jednym z najbardziej popularny youtuberów na świecie – Jake’m Paulem.

Denis Załęcki już po operacji więzadeł! W jej trakcie okazało się, że ma uszkodzone coś jeszcze! Widzieliście?

Jeden z najpopularniejszych freak fighterów w Polsce – Denis Załęcki jest już po operacji więzadeł krzyżowych w kolanie. Torunianin podzielił się ważną wiadomością w mediach społecznościowych.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis