MMA PLCage WarriorsBartosz Fabiński ma nową walkę. Zawalczy z innym zawodnikiem UFC, ale… w innej organizacji

Bartosz Fabiński ma nową walkę. Zawalczy z innym zawodnikiem UFC, ale… w innej organizacji

Foto: Wykop

Bartosz Fabiński (14-3) jednak zawalczy w tym tygodniu. Co ciekawe Polak wystąpi poza organizacją UFC, a jego rywal również związany jest kontraktem z amerykańskim gigantem.

“Rzeźnik” wystąpi na piątkowej gali Cage Warriors 113 w Londynie. Jego przeciwnikiem będzie zaś Darren Stewart (11-4, 1 N/C).

Informację na temat pojedynku potwierdził prezydent CW, Graham Boylan w podcaście Eurbash. Gala Cage Warriors 113 odbędzie się w najbliższy piątek w Londynie bez udziału publiczności. Sama walka odbędzie się zaś w limicie kategorii średniej.

Pierwotnie zarówno Fabiński i Stewart mieli pojawić się w rozpisce gali UFC w Londynie. Rywalem Polaka miał być Kazach Shakvat Rakhmanov (12-0). Z kolei z Anglikiem zmierzyć miał się Włoch Marvin Vettori (14-4-1).

Bilans Stewarta w UFC to cztery zwycięstwa i cztery porażki. Ostatnio jednak “The Denistt” radzi sobie całkiem nieźle i wygrał dwie kolejne walki. Stewart pokonał decyzjami sędziowski Bevona Lewisa i Derrona Winna.

Fabiński z kolei po trzech zwycięstwach (w międzyczasie byłą też długa przerwa Polaka) w ostatnim pojedynku musiał uznać wyższośc Michaela Prazeresa. Polski zawodnik po raz ostatni pojawił się w klatce w listopadzie 2018 roku.