MMA PLUFCFabiński stracił przeciwnika na UFC Londyn. Czy jeśli gala się odbędzie, Polak na niej wystąpi?

Fabiński stracił przeciwnika na UFC Londyn. Czy jeśli gala się odbędzie, Polak na niej wystąpi?

Foto: polsatsport.pl

Do nadchodzącej gali UFC w Londynie pozostał tydzień. Możliwe, iż na wydarzeniu nie wystąpi Bartosz Fabiński (14-3), gdyż jego przeciwnik – Shavkat Rakhmonov (12-0) nie może przystąpić do pojedynku z powodu problemu z wizą.

Mimo epidemii koronawirusa Ultimate Fighting Championship nie zamierza odwoływać swoich imprez. Organizacja stara się przenieść nadchodzące wydarzenia do innego miejsca, gdzie nie zostanie wprowadzona publiczność. Tym samym walka Fabińskiego miała szansę powodzenia.

“The Butcher” może jednak nie wystąpić podczas zbliżającego się eventu. Problem leży w przeciwniku. Jak dotąd niepokonany Rakhmonov, który szykował się na debiut dla amerykańskiego potentata, nie uzyskał wizy na przelot do Wielkiej Brytanii.

Z racji, że do gali pozostało kilka dni, organizacji trudno będzie znaleźć zastępstwo dla polskiego zawodnika wracającego do walki po półtorarocznej przerwie. Przypomnijmy, że w ostatnim pojedynku warszawianin musiał uznać wyższość Michaela Prazeresa (26-3).

UFC w Londynie zaplanowane jest na 21 marca. Walką wieczoru nadchodzącego wydarzenia jest starcie pomiędzy Tyronem Woodleyem (19-4-1) i Leonem Edwardsem (18-3).