MMA PLKSWArtem Lobov chce walki z Marcinem Wrzoskiem! Walka miała odbyć się na KSW 54 we Wrocławiu!

Artem Lobov chce walki z Marcinem Wrzoskiem! Walka miała odbyć się na KSW 54 we Wrocławiu!

Były zawodnik UFC i bardzo znany na całym świecie zawodnik mieszanych sztuk walki Artem Lobov (13-15-1, 1 N/C) jest blisko podpisania kontraktu z Federacją KSW! Przyjaciel Conora McGregora jest gotowy walczyć z Marcinem Wrzoskiem. Gdyby nie pandemia koronawirusa, to walka tych dwóch zawodników odbyłaby się na gali KSW 54 we Wrocławiu.

O zestawieniu Lobov vs. Wrzosek dowiedzieliśmy się dzięki udziałowi “Polskiego Zombie” w ostatnim programie Oktagon Live na Kanale Sportowym. Wrzosek potwierdził, że głośne starcie miało zostać walką wieczoru gali KSW 54 we Wrocławiu, która planowana była na kwiecień/maj tego roku (nie podając jednak konkretnego nazwiska, którym najprawdopodobniej był właśnie Lobov), ale ze względu na wybuch pandemii koronawirusa została odwołana.

We wspomnianym programie obejrzeliśmy także rozmowę dziennikarza Macieja Turskiego z Rosjaninem, w którym potwierdził on ustalenia z Martinem Lewandowskim i był zainteresowany walka dla Federacji KSW. Na dodatek wypowiedział się w mocnych słowach o Marcinie Wrzosku, tworząc podwaliny pod ten pojedynek.

Artem Lobov to były zawodnik UFC, który co prawda większość swoich walk przegrał, ale zawsze zostawiał sporo zdrowia w oktagonie. Ostatnimi czasy Rosjanin toczył walki na gołe pięści dla Bare Knuckle Fighting Champiosnhip.

Marcin Wrzosek to z kolei były mistrz wagi piórkowej KSW, który swoją ostatnią walkę stoczył w limicie wagi lekkiej, gdzie walczył o tymczasowy pas mistrzowski. Na gali KSW 50 w Londynie przegrał jednak decyzją sędziów z Normanem Parkiem.

Artel Lobov i Marcin Wrzosek znają się także z udziału w show The Ultimate Fighter 22 w 2015 roku. Obaj byli uczestnikami tego popularnego w Stanach Zjednoczonych reality show.

Cały odcinek Oktagon Live poniżej: