MMA PLarmia fight nightArmia Fight Night 7: Piotr Wawrzyniak zdyskwalifikowany po niedozwolonym kopnięciu!

Armia Fight Night 7: Piotr Wawrzyniak zdyskwalifikowany po niedozwolonym kopnięciu!

Foto: polsatsport.pl
Foto: polsatsport.pl

Piotr Wawrzyniak (7-5) przeważał nad Ioannisem Palaiologosem (17-9-1), lecz ostatecznie został zdyskwalifikowany po faulu w walce wieczoru gali Armia Fight Night 7 w Lublinie.

Początek walki to niskie kopnięcia z obu stron. Wawrzyniak szybko poszedł po nogę rywala i znalazł się z góry w parterze. Palaiologos zdołał jednak wrócić do stójki. Nie na długo, gdyż Polak szybko ponownie przeniósł walkę do parteru. Wawrzyniak kontrolował rywala, lecz ten umiejętnie bronił się w gardzie. Palaiologos wykorzystał chwilę nieuwagi i przy siatce wstał. Grek trafił mocnym ciosem na co Polak odpowiedział. Palaiologos ruszył w parter, lecz tu dominującą pozycję uzyskał Warzyniak. Polski zawodnik zadawał kolejne ciosy. Pojedynek raz jeszcze powrócił do stójki. Kolejne niskie kopnięcia Greka byly wykorzystywane do przenoszenia walki do parteru przez Wawrzyniaka. Polak bił rywala, lecz niestety w swoim ataku się zapomniał i trafił kopnięciem na głowę Greka znajdującego się jeszcze w parterze. Sędzia przerwał pojedynek. Palaiologos oznajmił, iż nie wie co się stało i nie może kontynuować pojedynku.

W tej sytuacji decyzja mogło być tylko jednak. Wawrzyniak został zdyskwalifikowany i zwycięzcą pojedynku ogłoszono zawodnika z Grecji.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Wawrzyniak w swojej karierze wygrywał m.in z Antonim Chmielewskim. W 2015 roku walczył też dla KSW, lecz musiał uznać wyższość Łukasza Bieńkowskiego. Swoją ostatnią walkę stoczył w kwietniu 2017 roku, kiedy to decyzją sędziowską pokonał go Grzegorz Siwy.