MMA PLarmia fight nightArmia Fight Night 6: Tomasz Jakubiec ubija Roberta Turnquesta i zdobywa mistrzowską szablę

Armia Fight Night 6: Tomasz Jakubiec ubija Roberta Turnquesta i zdobywa mistrzowską szablę

Foto: Armia Fight Night
Foto: Armia Fight Night

Tomasz Jakubiec (10-2) w znakomitym styly pokonał przed czasem Roberta Turnquesta (10-7) na gali Armia Fight Night 6 i został mistrzem kategorii półśredniej.

Przed rozpoczęciem pojedynku wysłuchaliśmy hymnów narodowych Stanów Zjednoczonych i Polski.

Mocno do walki wszedł Jakubiec trafiając kilkoma mocnymi ciosami. Będący dobrym judoką Turnquest próbował obalenia, lecz bez skutku. Jakubiec wciąż znajdował się w środku klatki i raz po raz “kąsał” kolejnymi ciosami. Szczególnie mocne były sierpowe, które często dochodziły do szczęki rywala. Amerykanin rzadko się odgrywał. Zdecydowaną większość rundy zdominował Jakubiec.

Już po kilkunastu sekundach kolejnej rundy Turnquest podjął próbę obalenia. Tym razem równiez nie była ona udana. Jakubiec wkrótce później trafił podbródkowym, który powalił Amerykanina na deski. Polski zawodnik postanowił jednka nie kontynuować walki w parterze. Turnquest uciekał od walki w stójce. Gdy tylko wstawał po nieudanych próbach obaleń przyjmował kolejne ciosy. W końcu Jakubiec trafił kombinacją lewy podbródkowy-prawy sierpowy. Amerykanin po raz kolejny padł na deski. Jakubiec ruszył do mocnego ground&pound czym zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

Polski zawodnik odebrał mistrzowską szablę. Dla Jakubca było to już piąte zwycięstwo z rzędu.