MMA PLNajnowszeUFCArman Tsarukyan wystąpi na UFC 300? Daniel Cormier ma dla niego konkretnego rywala!

Arman Tsarukyan wystąpi na UFC 300? Daniel Cormier ma dla niego konkretnego rywala!

Arman Tsarukyan po ostatnim zwycięstwie nad Beneilem Dariushem w walce wieczoru gali UFC Austin znalazł się w bardzo dobrej pozycji wyjściowej do roli pretendenta do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej. Teraz natomiast pojawiła się sugestia, że Ormianin wystąpi na gali UFC 300.

Arman Tsarukyan wystąpi na UFC 300

Były podwójny mistrz UFC, a obecnie ceniony komentator – Daniel Cormier ma pomysł na konkretnego rywala dla Tsarukyana. I co ciekawe, póki co nie jest to mistrz wagi lekkiej Islam Makhachev.

Arman Tsarukyan wystąpi na UFC 300? Daniel Cormier ma dla niego konkretnego rywala!

Tsarukyan po ostatniej wiktorii w oktagonie wyzywał mistrza wagi lekkiej, ale Makhachev najprawdopodobniej w swojej kolejnej walce zmierzy się z Justinem Gaethje.

Ormianin natomiast może wystąpić na hitowej gali UFC 300, a okoliczności tego jego potencjalnego występu wyłożył Daniel Cormier:

“Uważam, że powinni to zrobić tak. Nie wiem czy to finalnie się wydarzy, ale jeśli Islam bęzie walczył w pierwszy kwartale roku 2024, to Tsaruykan powinien wystąpić na UFC 300 przeciwko Dustinowi Poirierowi. Dustin powiedział, że chce walczyć w tym momencie, a UFC 300 jest około kwietnia. Zatem wystawiasz go na przeciwko Poiriera, a potem pod koniec roku wystawiasz go z Makhachevem, o ile ta walka dalej będzie aktualna. Tsarukyan o ile pokona Poiriera, to będzie miał w rozkłądzie jedno z największych nazwisk w dywizji. Jeśli natomiast tego nie zrobi, to Dustin Poirier zgarnie prawo do walki o pas po Gaethje.”

A Wy jak sądzicie – czy pomysł walki Poirier vs Tsarukyan na UFC 300 do dobra propozycja?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis