Anglia, Rosja, Kanada i… Makau. W ten weekend Polacy będą walczyć w różnych zakątkach świata

Foto: Mateusz Rębecki
Foto: Mateusz Rębecki

Okres letni to czas, w którym w Polsce nie jest organizowanych zbyt wiele gal, zwłaszcza jeśli chodzi o większe organizacje. Polscy zawodnicy walczą jednak w różnych zakątkach świata o czym dobitnie świadczy zbliżający się weekend.

Już dziś w Londynie odbędzie się gala Brave CF 24. W co-main evencie tego wydarzenia wystąpi Maciek Gierszewski (5-4) reprezentujący klub IFS Northern Ireland. Jego rywalem będzie Irlandczyk Gian Cowley (2-2). „MagicMan”, mieszka na Wyspach Brytyjskich, lecz swoją poprzednią walkę stoczył w Polsce. Na gali Wieczór Walk SWD 4 pokonał przed czasem Sergiusza Uzarka (2-6).

Just under 2weeks ☠⚔Brave Combat Federation

Opublikowany przez Maciek "MagicMan" Gierszewski Piątek, 12 lipca 2019

W sobotę zobaczymy natomiast… „Chińczyka” w Chinach. Mateusz Rębecki (9-1) wystąpi na gali Battlefield FC 2. Dokładnie rzecz biorąc gala ta odbędzie się w Makau, czyli specjalny, regiomoe  administracyjnych Chińskiej Republiki Ludowej. Drugim tego typu regionem w Chinach jest Honkong. Makau to przede wszystkim jedna ze światowych stolic hazardu, nazywane przez niektórych chińskim Las Vegas. Przeciwnikiem mistrza wagi lekkiej FEN-u na mocno obsadzonej gali będzie Brazylijczyk Kaik Brito (12-1).

Największa organizacja MMA na świecie tym razem zawitała do Kanady. W Edmonton odbędzie się gala UFC 240. Na karcie głównej zobaczymy reprezentanta Polski. Krzysztof Jotko (20-4) podejmie walczącego przed rodzimą publicznością  Marca-Andre Barriaulta (11-2). Fani w Polsce zobaczą to w nocy z soboty na niedzielę.

Fight week!

Opublikowany przez Krzysztof Jotko Wtorek, 23 lipca 2019

W końcu w niedzielę w Rosji wystąpi polski ciężki Szymon Bajor (18-8). W Penzie na gali GFC 15 jego rywalem będzie Rosjanin Ramis Teregulov (14-5-1). Bajor w ostatnim czasie walczył już kilka razy w Rosji. Ostatnio jednak na FEN 24 w Warszawie pokonał Grzegorza Cieplińskiego (8-7).

Sparingi graplingowe już za mną 💪 dziękuję ekipie z Klub Kaito Dębica za mobilizację i mocny trening. Mam nadzieję że to…

Opublikowany przez Szymon Bajor Czwartek, 18 lipca 2019

Którzy z tych zawodników wyjdą zwycięsko z pojedynków na obczyźnie? A może wiecie jeszcze o jeszcze innych rodakach walczących w ten weekend? Jeśli tak to piszcie w komentarzach.