MMA PLBellatorAnderson Silva w Bellatorze? Scott Coker: Mam do niego wiele szacunku, ale…

Anderson Silva w Bellatorze? Scott Coker: Mam do niego wiele szacunku, ale…

Foto: UFC.com

Jeden z najlepszych zawodników MMA w historii Anderson Silva w Bellatorze? Czy Brazylijczyk, który jest na finiszu swojej zawodowej kariery zdecyduje się na walki u największego konkurenta UFC na amerykańskim rynku?

Do plotek na temat dołączenia “Pająka” do Bellator MMA odniósł się prezes organizacji Scott Coker. Przedstawił on swoje zdanie na temat potencjalnego angażu 45-latka.

Anderson Silva w Bellatorze? Scott Coker: Mam do niego wiele szacunku, ale…

Sprawa przenosin Silvy do innego pracodawcy jest jak najbardziej realna. 45-latek w swojej ostatniej walce stoczonej 31 października przegrał przez TKO z Uriahem Hallem. Zdaniem prezesa UFC, Dany White’a, 45-letni Brazylijczyk nie otrzyma propozycji nowego kontraktu zawodniczego, a sam sternik największej organizacji MMA na świecie uważa, że Silva powinien już dać sobie spokój z mieszanymi sztukami walk na zawodowym poziomie.

Co natomiast na temat angażu Andersona Silvy sądzi Scott Coker?

“Mam do niego wiele szacunku. Zdecydowanie jest jednym z najlepszych zawodników w historii mieszanych sztuk walki. Myślałem o tym, czy go sprowadzić do Bellatora, ale uważam, że jestem zadowolony z tego, gdzie jesteśmy, kogo mamy zakontraktowanego i dokąd zmierza nasza organizacja. Nie chcemy nic zmieniać. To moje oświadczenie w tej sprawie.”

Anderson Silva swój pas mistrzowski wagi średniej UFC stracił w 2013 roku na rzecz Chrisa Weidmana, który znokautował nonszalancko walczącego Brazylijczyka na UFC 162. Od tamtego czasu Silva posiada rekord walk 1-6, 1 N/C. Dwie ostatnie walki w UFC przegrał przez TKO.

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [12-15.11.2020]

Przed nami kolejny weekend i kilka kolejnych interesujących gal MMA. Co obejrzeć? Sprawdźcie w naszym rozkładzie jazdy!

Brodnicka po pierwszej przegranej: Pokażcie, w której rundzie gdziekolwiek mi ona zagroziła!

Ewa Brodnicka (19-1, 2 KO) po pierwszej zawodowej przegranej nie zamierza kończyć swojej kariery w boksie. ”Kleo” uważa, że ostatnia walka z Mikaelą Mayer (14-0, 5 KO) była bliska. Dodatkowo 36-latka nie rozumie, dlaczego jest krytykowana w Polsce, a w Stanach Zjednoczonych zaś chwalona.