MMA PLUFCAmanda Nunes vs Megan Anderson przełożone! Jest nowa data starcia o pas UFC!

Amanda Nunes vs Megan Anderson przełożone! Jest nowa data starcia o pas UFC!

Foto: Facebook/ Amanda Nunes

Starcie Amanda Nunes vs Megan Anderson oficjalnie przełożone! Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski wagi piórkowej, który jest w posiadaniu Brazylijki.

Pierwotnie do pojedynku tego miało dojść na grudniowej gali UFC 256. Wówczas z ogłoszonego już starcia wycofała się Amanda Nunes, tłumacząc się kontuzją. Teraz UFC ponownie próbuje zestawić obie zawodniczki.

Amanda Nunes vs Megan Anderson przełożone! Jest nowa data starcia o pas UFC!

Jak podaje portal MMAfighting.com, pojedynek ten ma odbyć się 6 marca na gali UFC 259. Starcie to zostało także potwierdzone przez medialnego partnera organizacji UFC, stację ESPN.

Dla Amandy Nunes (20-4), która uznawana jest za najlepszą kobietę walczącą w MMA w historii tego sportu będzie to druga obrona pasa wagi piórkowej w karierze. Pierwszą obronę zaliczyła na gali UFC 250, kiedy to pokonała decyzją sędziów Felicię Spencer. Brazylijka jest także mistrzynią UFC w dywizji koguciej.

Megan Anderson (11-4) w ostatnich czterech walkach notuje rekord 3-1. Pokonywała ona Norma Dumont, Zarah Fairn i Cat Zingano. Amerykanka jest także byłą mistrzynią wagi piórkowej organizacji Invicta FC.

Kogo typujecie na zwyciężczynię tego starcia?

Zobacz także:

Bonusy po KSW 57 rozdane! Czterech nagrodzonych dodatkowymi pieniędzmi!

Bonusy po minionej gali KSW 57 rozdane! Największa organizacja MMA w Polsce opublikowała wideo przedstawiające zawodników i ich akcje, za które otrzymali oni dodatkowe bonusy pieniężne.

Wymiana słowa na linii Bedorf-Kita dalej trwa! W przyszłym roku dojdzie do rewanżu?

Obaj co do jednego są zgodni! W przyszłym roku musi dojść do rewanżowego starcia.

Don Kasjo zdradził za jaką kwotę zgodzi się na rewanż z Najmanem! Chcielibyście to zobaczyć?

Marcin Najman vs Kasjusz Życiński II? Popularny ”Don Kasjo” zdradził za jaką kwota go przekona.