MMA PLUFCAlexander Volkanovski o COVID-19: To nie jest żart…

Alexander Volkanovski o COVID-19: To nie jest żart…

Alexander Volkanovski to mistrz wagi piórkowej UFC, który opowiedział o swoich przeżyciach dotyczących choroby COVID-19. 32-latek zachorował na koronawirusa tuż przed walką z Brianem Ortegą.

Volkanovski i Ortega mieli zmierzyć się ze sobą 27 marca na gali UF C260: Miocic vs Ngannou 2. Do tego starcia jednak nie doszło z powodu choroby aktualnego mistrza.

Alexander Volkanovski o COVID-19: To nie jest żart…

Teraz Volkanovski nagrał specjalny filmik, w którym opowiedział o swojej walce z koronawirusem:

“Zacząłem czuć coś w płucach i to sprawiało, że czułem się nieswojo. Zacząłem się krztusić flegmą, zaczynałem pluć krwią i miałem szczęście, że razem ze mną wtedy był Jordan Sullivan z The Fight Dietitan, którego zapytałem się o co chodzi? Po tym, jak przedstawiłem mu to, jak się czuję i jakie mam objawy pomyślałem, że potrzebuję wizyty kontrolnej u lekarza.

Ten cały COVID to nie jest żart. Dlatego chciałem zrobić ten film. Wiele osób pyta mnie o objawy – objawy miałem takie, jak przy innych chorobach, ale w tym przypadku doprowadziły one do zapalenia płuc i zrobiło się bardzo poważnie.

Widziałem ludzi, którzy umierają na to. Zawsze traktowałem tę chorobę poważnie, wiem że jest ona bardzo nieprzewidywalna i bardzo, ale to bardzo zaraźliwa. Ode mnie zaraziło się kilka osób z mojego klubu, ale teraz jesteśmy już zdrowi. Nie zarażam, więc mogę wyjść z domu i normalnie funkcjonować.”

Zobacz także:

Daniel Rutkowski dostał propozycję z UFC! Widzieliście dlaczego odmówił?

Daniel Rutkowski (12-2) już dziewiątego kwietnia stoczy swój następny bokserski pojedynek.Zapaśnik zdradził, że już w tym momencie dostał propozycję z największej organizacji na świecie. ”Rutek” postanowił odmówić!

Będzie trzecia walka McGregor vs. Poirier. To już pewne! Jak obstawiacie?

Do trzeciego pojedynku między Iralndczykiem i Amerykaninem dojdzie w lipcu. Informację potwierdził sam “The Notorious”.

Kacper Koziorzębski vs. Ion Surdu ostatnią walką w rozpisce KSW 60

W ostatnim starciu dodanym do karty walk gali KSW 60 Kacper Koziorzębski (7-3, 4 KO) zmierzy się z Ionem Surdu (10-3, 7 KO, 1 Sub). Pojedynek, do którego dojdzie 24 kwietnia, odbędzie się w umownym limicie 80 kilogramów.

Demian Maia vs Belal Muhammad na UFC 263

Pojedynek w wadze półśredniej Demian Maia vs Belal Muhammad znalazł się w rozpisce gali UFC 263, która odbędzie się 12 czerwca.