MMA PLNajnowszeFENZmiany w karcie walk FEN 54! Walka o pas przesunięta niżej! Prezes FEN tłumaczy dlaczego!

Zmiany w karcie walk FEN 54! Walka o pas przesunięta niżej! Prezes FEN tłumaczy dlaczego!

Zmiany w karcie walk gali FEN 54, która odbędzie się już jutro, czyli w piątek 17 maja w Pile. Mamy zmianę main eventu całego wydarzenia, którą teraz wytłumaczył Prezes FEN Jakub Borowicz.

Zmiany w karcie walk FEN 54

Pierwotną walką wieczoru FEN 54 miało być starcie o mistrzowski pas wagi muszej, o który mieli zawalczyć Vitaliy Yakimenko z Faridem Alibabazade.

Problem w tym, że ten pierwszy znacznie przekroczył umowny limit wagowy i nie był w stanie wywiązać się z zapisów umownych.

Zmiany w karcie walk FEN 54!

Prezes FEN Jakub Borowicz poinformował w swoich mediach społecznościowych o dużych zmianach na szczycie karty głównej i o dużej karze, jaką musi teraz przyjąć Yakimenko:

“Vitaliy Yakimenko nie wypełnił limitu wagowego kategorii muszej – jego starcie z Faridem Alibabazade odbędzie się na dystansie 5 rund, ale mistrzem, w przypadku zwycięstwa, może zostać tylko Azer. Triumf Ukraińcowi da zielone okienko na Sherdogu. I to tyle.

Yakimenko: 58,3 kg Alibabazade: 56,7 kg

Byłem w pokoju Yakimenko wczoraj, dzisiaj – to dziwne, bo nie wyglądał źle i – moim zdaniem – było z czego ciąć. Niestety nerki odmówiły posłuszeństwa i na twarzy widziałem tylko grymas bólu.

Yakimenko oddaje 30% swojego wynagrodzenia, zaczyna pierwszą rundę z ujemnym punktem, a walka Yakimenko vs. Alibabazade nie będzie main eventem.

Nową walką wieczoru jest starcie Gracjana Wyroślaka z Maximem Grabowiczem. Starcie o tytuł w dywizji muszej to co-main event. Skąd taka decyzja? Po pierwsze – ranga wydarzenia trochę spadła. Zawodnik z historią FEN, dla którego ta walka została zorganizowana, nie zrobił wagi. Po drugie – obawiam się o frekwencję na trybunach w przypadku main eventu z mniejsza stawką pomiędzy dwoma wojownikami zza granicy. Wyroślak ma za sobą grupę kibiców, którzy tłumnie pojawią się jutro w hali. Ostatnie UFC w Rio de Janeiro dało mi do myślenia, że czasami można nagiąć zasady, oczywiście dla dobra sprawy. Dodatkowo chcę wynagrodzić Grabowiczowi zrobienie po raz pierwszy w karierze limitu kategorii lekkiej. A na Wyroślaka stawiam od roku, więc to kolejny krok w budowaniu jego w FEN.

Tak więc, podsumowując: Wyroślak vs. Grabowicz – walka wieczoru na dystansie 3 rund Yakimenko vs. Alibabazade – walka mistrzowska na dystansie 5 rund. Pas może trafić tylko do Azera.

Reszta karty walk bez zmian. #FEN54

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis