MMA PLNajnowszeCiekawostkiZion Clark, czyli zapaśnik bez nóg zadebiutował w MMA! Jest zapis jego walki [WIDEO]

Zion Clark, czyli zapaśnik bez nóg zadebiutował w MMA! Jest zapis jego walki [WIDEO]

Zion Clark to 25-letni zapaśnik, który swoją karierę rozwija mimo poważnej niepełnosprawności. Mężczyzna nie ma bowiem nóg. I mimo tego w miniony weekend zadebiutował w walce na zasadach MMA. Jak zawodnikowi bez nóg wyszedł ten występ?

zapaśnik bez nóg zadebiutował w MMA

O Zianie Clarku pisaliśmy w poprzednim tygodniu, kiedy to zapowiadaliśmy jego zbliżającą się walkę. 25-latek to zapaśnik, który znajduje się także w Księdze Rekordów Guinnessa. Clark wykonał na ten moment: najszybszy bieg na dwóch rękach, najwięcej pompek na drążku w ciągu trzech minut oraz najwyższy skok przy użyciu samych rąk.

Teraz przyszło kolejne wyzwanie – walka w MMA.

Zapaśnik bez nóg zadebiutował w MMA!

Clark w sobotę w San Diego wystąpił na gali Gladiator Challenge: Seasons Beatings. Tam mierzył się z Eguenem Murrayem, który w MMA stoczył już cztery pojedynki.

Walka między zapaśnikiem bez nóg a zawodnikiem MMA z pełną sprawnością trwała cały zakontraktowany czas.

Ostatecznie walkę wygrał… Zion Clar przez jednogłośną decyzję sędziów w sotusnku 30-27.

Poniżej zapis tego starcia:

Zobacz także:

Mirosław Okniński w mocny stylu komentuje przegraną Pudziana: Mamed pobił go jak dziecko! Widzieliście?

Mirosław Okniński w mediach społecznościowych postanowił zabrać głos po gali XTB KSW 77 w Gliwicach. Uznany trener skomentował przegraną Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem. Okniński podkreśla, że nie siła, a technika!

Michał Oleksiejczuk z bonusem po UFC Vegas 66 [+ WYNIKI GALI]

Minionej nocy – nieco w cieniu gali XTB KSW 77 – odbyła się gala UFC Vegas 66, na której to walczył Polak – Michał Oleksiejczuk. “Husarz” nie tylko zaliczył ten wieczór do udanych ze względu na efektowną wygraną, ale i z bonusem za “występ wieczoru”!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis