MMA PLNajnowszeKSWZiółkowski o swoim rywalu: Sam tak naprawdę okazał się wtedy tchórzem!

Ziółkowski o swoim rywalu: Sam tak naprawdę okazał się wtedy tchórzem!

Relacje pomiędzy Marianem Ziółkowskim, a Salahdinem Parnassem są dość napięte. Do pojedynku dojedzie 3 czerwca na gali XTB KSW 83: Colosseum 2. Stawką będzie pas mistrza kategorii lekkiej. Starcie to będzie co-main eventem gali.

“Golden Boy” to były mistrz PLMMA, pretendent do pasa FEN oraz obecny mistrz KSW wadze lekkiej. Walczył dla PLMMA czy FEN. Obecnie jest zawodnikiem KSW. W PLMMA zadebiutował w 2012 podczas 2 edycji, pokonując na punkty Łukasza Sobiepana. Pas mistrza PLMMA w kategorii lekkiej zdobył w 2015 roku podczas 59 edycji pokonując przez TKO w 1 rundzie Siamiona Tyrlę. Tytułu bronił raz, podczas 62 edycji wygrywając przez TKO w 1 rundzie z Jesusem Monterą. Tytułu został pozbawiony 19 marca 2016 po przegranej z Romanem Szymańskim na gali FEN 11. Odzyskał go w 2017 podczas PLMMA 72 pokonując przez poddanie w 1 rundzie Dragana Pesicia. Podczas obron pokonał Reinaldo Teixeirę oraz Tymoteusza Świątka.

Kolejną organizacją było FEN. W debiucie w 2016 roku na 11 edycji w walce o pas mistrza kategorii lekkiej przegrał na punkty z Romanem Szymańskim. Drugi raz pas spróbował zdobyć w 2018 roku podczas 20 edycji. Przegrał na niej przez techniczny nokaut w 4 rundzie z Mateuszem Rębeckim. Ostatni pojedynek w FEN stoczył w 2018 roku na FEN 21 pokonując przez nokaut w 1 rundzie Patryka Nowaka.

Ziółkowski o Parnassie!

W rozmowie z Arturem Mazurem w programie Klatka po klatce Marian Ziółkowski postanowił wypowiedzieć się o swoim najbliższym rywalu.

Zarzucanie tego, że boję się wyjść z nim do walki, że wymyślam sobie kontuzje, że wstawiam zdjęcia ze sparingów czy z treningów, a tak naprawdę ściemniam. Chyba to. (…) Zarzuca tchórzostwo, a tak naprawdę sam może właśnie dlatego szuka tego u innych, bo chce może zaciemnić swoje tchórzostwo, które będę mu zawsze wypominał. I myślę, że niektórzy polscy kibice też to dobrze pamiętają, jak się przestraszył Mateusza Gamrota i nie chciał z nim walki. Negocjacje były ostre. On nawet nie chciał, aby to było w 68 kilogramach! Mówił ”Nie, nie – tylko 66 kilogramów!”. Mateusz odszedł do UFC, i  nagle: ”Dobra, 70 kilogramów mogę zrobić”. Może dlatego ta żyłka jest tam napięta i chce u innych znaleźć tchórzostwo, bo sam tak naprawdę okazał się wtedy tchórzem.

W KSW stoczył 8 pojedynków przegrywając dwa. Debiut miał miejsce w 2018 roku na 44 edycji. Pojedynek zakończył się wygraną Kleber Koike Erbsta przez poddanie w 1 rundzie. Ze względu na dobre wyniki zawalczył o pas. W pojedynku o tytuł zmierzył się w 2020 roku podczas KSW 54 z Mateuszem Gamrotem, z którym przegrał. Pas zdobył w grudniu 2020 roku na KSW 57 pokonując na punkty Romana Szymańskiego. Podczas obrony pokonywał Macieja Kazieczkę, Borysa Mańkowskiego oraz Sebastiana Rajewskiego. W ostatnim pojedynku na 71 edycji pokonał Sebastiana Rajewskiego.

Salahdine Parnasse to mistrz KSW w kategorii piórkowej oraz tymczasem mistrz w kategorii lekkiej. Walczył dla 100% Fight oraz Eruropean Beatdown. Ze względu na dobre wyniki popisał kontrakt z KSW. W organizacji KSW zadebiutował w 2017 roku podczas 41 edycji pokonując Łukasza Rajewskiego. Wygrywał m.in z Marcinem Wrzoskiem , Danielem Torresem czy Danielem Rutkowskim.

Ze względu na dobre wyniki w KSW dostał szansę pojedynku o pas. Był to tymczasowy pas mistrza w kategorii piórkowej, który wywalczył podczas KSW 48 pokonując Romana Szymańskiego. Obronił go podczas 52 edycji pokonując jednogłośnie na punkty Ivana Buchingera. Ze względu na rezygnację Gamrota z pasa Parnasse przyjął ten status. Starcił go w 2021 roku podczas KSW 51 przegrywając przez techniczny nokaut w 1 rundzie z Danielem Torresem. Pas mistrza w kategorii piórkowej zdobył w grudniu 2021 roku podczas KSW 65 pokonując w rewanżu Daniela Torresa. Obronił go rok później na 68 edycji pokonując Daniela Rutkowskiego. Ostatnią walkę stoczył podczas KSW 76, gdzie w walce o tymczasowy pas mistrza kategorii lekkiej pokonał Sebastiana Rajewskiego.

Zobacz także:

Długo wyczekiwane starcie dwóch mistrzów odbędzie się na gali XTB KSW Colsseum 2

Wielka walka dwóch czempionów unifikująca pasy wagi lekkiej odbędzie się 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2. Panujący od ponad dwóch lat na szczycie kategorii lekkiej Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine’owi Parnasse’owi (17-1, 2 KO, 7 Sub).

Najman prowokuje Pawła Jóźwiaka: Ty mi bardziej pasujesz na chippendalesa

Wczoraj wieczorem odbyła się druga Konferencja Prasowa promująca galę High League 6. Podczas tego wydarzenia na scenie pojawili się bohaterowie sobotniej gali w katowickim Spodku, w tym Marcin Najman i “Prezes FEN”. “El Testosteron” na tym wydarzeniu prowokował Pawła Jóźwiaka.

Robert Ruchała przed KSW 80: W walce o pas walczę z dwoma przeciwnikami

Robert Ruchała przed nadchodzącą wielkimi krokami galą KSW 80 wypowiedział się o zbliżającym się pojedynku z jego udziałem, który będzie miał status walki mistrzowskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis