MMA PLNajnowszeUFCJest zawodnik rezerwowy dla walki Adesanya vs Strickland na UFC 293. W przeszłości przegrał z Błachowiczem

Jest zawodnik rezerwowy dla walki Adesanya vs Strickland na UFC 293. W przeszłości przegrał z Błachowiczem

To już oficjalna wiadomość! Jest zawodnik rezerwowy dla walki wieczoru nadchodzącej gali UFC 293 w Sydney. Pojedynkiem wieczoru imprezy w Australii będzie starcie o mistrzowski pas wagi średniej Israel Adesanya vs Sean Strickland.

zawodnik rezerwowy dla walki Adesanya vs Strickland

Jak jednak podaje portal MMAjunkie.com, UFC zabezpieczyło się w razie kłopotów któregokolwiek z bohaterów main eventu nadchodzącej, sobotniej gali.

Rezerwowym zawodnikiem, czyli tak zwanym backupem do tego pojedynku będzie Amerykanin, który w przeszłości przegrał z Janem Błachowiczem.

Jest zawodnik rezerwowy dla walki Adesanya vs Strickland na UFC 293

Zawodnikiem tym będzie… Jared Cannonier. 39-latek jest już dostępny w Sydney, gdzie dotarł wczoraj. Sam w rozmowie z dziennikarzami, którzy złapali go na lotnisku wyznał, że jest opcją rezerwową dla któregokolwiek zawodnika z walki wieczoru gali UFC 293.

Co ciekawe, Cannonier w przeszłości przegrał z Janem Błachowiczem. Było to jednak w 2017 roku, kiedy to jeszcze walczył w dywizji półciężkiej. Cannonier przegrał z Polakiem decyzją sędziów.

Aktualnie Cannonier może pochwalić się dwoma wygranymi z rzędu, w tym wiktorią nad najbliższym pretendentem – Seanem Stricklandem. Innym byłym pretendentem, który został pokonany przez Cannoniera jest Marvin Vettori.

W przeszłości Amerykanin walczył także z Israelem Adesanyą. Było to na gali UFC 276 i walka tamta zakończyła się decyzją sędziów na korzyść Nigeryjczyka.

Ani Adesanya, ani Strickland w swojej karierze nie mieli sytuacji, kiedy to nie zrobili wagi, więc mało prawdopodobe, by Cannonier finalnie pokazał się w sobotę w oktagonie. Jednak jego obecność w Sydney gwarantuje mu niejako potencjalną walkę z wygranym sobotniej walki wieczoru UFC 293.

A Waszym zdaniem kto wygra starcie o pas wagi średniej UFC – Israel Adesanya czy Sean Strickland?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis