MMA PLConor McGregorConor McGregor czarnym pasem BJJ! Teraz wygra jakąś walkę w UFC przez poddanie?

Conor McGregor czarnym pasem BJJ! Teraz wygra jakąś walkę w UFC przez poddanie?

Jedna z największych gwiazd światowego MMA – Conor McGregor został czarnym pasem BJJ! Irlandczyk, który zdołał poznać się kibicom dzięki efektownym nokautom, teraz do swojego arsenału dołoży więcej parteru?

Conor McGregor czarnym pasem BJJ

Informację o mianowaniu McGregora na czarny pas w sztuce parterowej podał sam zawodnik w swoich mediach społecznościowych.

Conor McGregor czarnym pasem BJJ!

“The Notorious” odebrał czarny pas BJJ z rąk swojego wieloletniego trenera Johna Kavanaha z klubu SBG Ireland. Wyróżnienie to jest zasługą za dwudziestoletnią pracę McGregora na sali miejscowego klubu.

Na Instagramie, McGregor napisał:

“Otrzymałem dzisiaj wieczorem czarny pas od mojego trenera, przyjaciela i mentora Johna Kavanagha. 20 lat ciężkiej pracy! Dziękuję Johnowi za te wszystkie lata i dziękuję wszystkim kolegom z klubu za tę niesamowitą podróż w świecie jiu jitsu. Dziękuję wszystkim z całego serca! Czarny pas brazylijskiego jiu jitsu, wow! Niech Bóg będzie błogosławiony! Jutro będę miał na sobie GI. Co za szum!” – napisał rozemocjonowany McGregor.

Conor McGregor mimo czternastu walk w oktagonie UFC, żadnej z nich nie zakończył przez poddanie. Mało tego, w tym czasie tylko raz próbował założyć rywalowi dźwignię kończącą walkę. Było to podczas jego ostatniej walki z Dustinem Poirierem w lipcu 2021 roku, którą McGregor ostatecznie przegrał.

Teraz Irlandczyk szykuje się do walki z Michaelem Chandlerem, do której ma dojść w grudniu tego roku. Pojedynek ten będzie starciem dwóch trenerów, odpowiedzialnych za prowadzenie drużyn w najnowszym sezonie The Ultimate Fighter 31.

Ciekawostką jest także to, że Conor McGregor stoczył jak dotąd 28 walk w klatkach, a na swoim koncie ma zaledwie jedną wygraną przez poddanie. Było to jeszcze z czasów występów dla Cage Warriors, w 2012 roku, kiedy to duszeniem rękoma zza pleców poddał Dave’a Hilla.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis