MMA PLUFCWszystkie skończenia po slamach w historii UFC [WIDEO]

Wszystkie skończenia po slamach w historii UFC [WIDEO]

Foto: Bleacher Report

Organizacja UFC postanowiła przypomnieć wszystkie skończenia po slamach, które miały miejsce w jej oktagonie. Niejednokrotnie w ten sposób kończyły się również walki mistrzowskie.

Slam jest techniką brutalną, lecz zarazem bardzo efektowną. Rywale rzucani o deski tracą przytomność i pojedynek zostaje przerwany.

Co ciekawe pierwszy slam w historii UFC miał miejsce w pojedynku o pas. 13 marca 1998 roku podczas gali  UFC 16 w Nowym Orleanie Frank Shamrock właśnie w ten sposób znokautował Igora Zinovieva i obronił tytuł mistrzowski.

Również ostatni nokaut slamem mogliśmy oglądać w pojedynku, którego stawką był mistrzowski pas. Po przegranej pierwszej rundzie na UFC 237 Jessica Andrade w ten sposób w drugiej odsłonie zakończyła starcie z Rose Namajunas. Brazylijka odebrała wtedy Amerykance tytuł w kategorii słomkowej.

Pozostałe dwa slamy w walkach mistrzowskich miały miejsce w 2001 roku. Na UFC 30 Tito Ortiz zaledwie w 30 sekund znokautował w ten sposób Evana Tannera. Z kolei na UFC 34 Matt Hughes zdobył mistrzowski pas po slamie na Carlosie Newtonie.

Oczywiście slamy nie sa domeną jedynie walk mistrzowskich. Wszystkie slamy w historii UFC można obejrzeć na poniższym wideo.

Wszystkie skończenia po slamach w historii UFC: