MMA PLNajnowszeCage WarriorsWłoch nowym mistrz kategorii ciężkiej. Karl Amoussou przegrywa, lecz nie traci pasa. Wyniki Cage Warriors 89 [WIDEO]

Na gali Cage Warriors 89, która odbyła się w belgijskiej Antwerpii miały odbyć się dwie walki mistrzowskie. Jednak w wyniku przekroczenia limitu wagowego przez Dominique’a Steele’a (15-9) jego pojedynek z Karlem Amoussou (24-8-2) nie był pojedynkiem o pas.
Walka o pas kategorii ciężkiej pomiędzy Nillsem van Noordem (17-9-2) a Mauro Cerillim (11-2) zakończyła się w 1. Rundzie. Nieudana próba obalenia van Noorda została skontrowana przez Włocha. Cerilli obalił przeciwnika, po chwili zarzucił rywala gradem ciosów i sędzia był zmuszony do przerwania pojedynku. Cerilli został tym samym pierwszym włoskim mistrzem organizacji Cage Warriors.

Walka w stójce pomiędzy Cindy Dandois (9-3) i Kerry Hughes (3-3) wyglądała dosyć nieporadnie, jednak gdy tylko Dandois sprowadziła rywalkę do parteru walka została dość szybo przerwana przez sędziego.Była zawodniczka organizacji Invicta FC, która stoczyła również jedną walkę w UFC odniosła cenne zwycięstwo przed rodzimą publicznością.

W walce wieczoru Karl Amoussou i Dominique Steele rozpoczęli niezbyt interesująco. Dopiero pod koniec pierwszej rundy Amerykanin trafił przeciwnika, a następnie przez minutę kontrolował go z góry. Aktualny mistrz Cage Warriors podejmował co prawda próby poddania, jednak były one bezskuteczne.
Po minucie trwania drugiej rundy Amoussou wykorzystał haczenie, aby obalić przeciwnika. Około trzy minuty kontroli z góry zapewniły mu zwycięstwo w tej rundzie i pozstawiały kwestię zwycięstwa otwartą przed ostatnią rundą pojedynku.
Na początku drugiej rundy kolejny cios Steele’a doszedł do celu i rywal zaliczył knockdown. Steele potwierdzał swoją dominację przy użyciu ground&pound. Dzięki temu sędziowie nie mieli wątpliwości i to właśnie jemu jednogłośnie przyznali zwycięstwo.
Karl Amoussou nie stracił co prawda pasa mistrzowskiego, jednak porażka z zawodnikiem niedawno zwolnionym z UFC na pewno krzyżuje jego plany dołączenia do czołowej amerykańskiej organizacji. Wydaje się dosyć prawdopodobne, że organizacja Cage Warriors zestawi rewanż pomiędzy zawodnikami ponownie starając się, aby stawką pojedynku był pas mistrzowski organizacji.

Wyniki gali Cage Warriors 89:

Karta główna:
170 lb: Dominique Steele pok. Karl Amoussou przez jednogłośną decyzję (29-27, 29-28, 29-27)
140 lb: Cindy Dandois pok. Kerry Hughes przez TKO (ciosy), Runda 1, 1:53
265 lb: Mauro Cerilli pok. Nills van Noord przez TKO (ciosy), Runda 1, 2:24 – o pas kategorii ciężkiej
155 lb: Tommy Depret pok. John Maguire przez TKO (ciosy), Runda 3, 3:10
145 lb: Jack Shore pok. Ayton De Paepe przez poddanie (RNC), Runda 1, 3:04

Karta wstępna:
185 lb: Ben Dandois pok. Chico Martinez przez poddanie (duszenie brabo), Runda 2, 2:02
155 lb: Donovan Desmae pok. Aiden Lee przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-26, 29-27)
170 lb: Jan Quaeyhaegens pok. Leon Jansen przez TKO (ciosy), Runda 1, 2:58
170 lb: Artur Szczepaniak pok. Massai Sant’Anna przez TKO (ciosy), Runda 1, 3:43
145 lb: Mathias Lodahl pok. Sameer Alekozai przez TKO (przerwanie przez lekarza), Runda 3, 2:39