MMA PLUFCWeili Zhang otrzymała wizę do USA. Chinka może walczyć z Joanną Jędrzejczyk na UFC 248

Weili Zhang otrzymała wizę do USA. Chinka może walczyć z Joanną Jędrzejczyk na UFC 248

Foto: Aug 31, 2019; Shenzhen, China; Zhang Weili (blue gloves) defeats Jessica Andrade (red gloves) during UFC Fight Night at Shenzhen Universiade Sports Centre. Mandatory Credit: David G. McIntyre-USA TODAY Sports

Weili Zhang (20-1) już 7 marca na gali UFC 248 w Las Vegas zmierzy się z Joanną Jędrzejczyk (16-3) w obronie posiadanego pasa kategorii słomkowej. Chinka właśnie poradziła sobie z bardzo ważną przeszkodą formalną i uzyskała wizę do USA.

Wątpliwości co do tego czy walka się odbędzie spowodowane były epidemią koronawirusa. W związku z tą sytuacją wobec obywateli Chin stosowane są pewne restrykcje i ich przemieszczanie się  do niektórych państw, w tym USA, stało się utrudnione. Zhang postanowiła więc opuścić Chiny i udała się do Tajlandii

Następnie Chinka przeniosła się do Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tu po 11 dniach oczekiwania w końcu otrzymała wizę, co ogłosiła na swoim profilu na Weibo, chiński portalu społecznościowym.

(tłumaczenie z języka angielskiego za South China Morning Post)

“Mam wizę i mogę już śmiało walczyć, Szczerze mówiąc, nie było to łatwe. Walka mogła się nie odbyć, dopóki nie otrzymałam wizy. Teraz już ją mam czuję w sobie ogień. Mogę zacząć ścinać wagę. Do zobaczenia w Stanach Zjednoczonych. No dalej!”

Zhang Weili’s tweet on Weibo. Photo: Weibo

Polsko-chińskie starcie to jeden z dwóch pojedynków mistrzowskich zaplanowanych na marcową galę w Las Vegas. W walce wieczoru tego wydarzenia Israel Adesanya (18-0) w pierwszej obronie pasa kategorii średniej walczyć będzie z Yoelem Romero (14-3).