Weili Zhang odpowiada na kpiny Jędrzejczyk z koronawirusa. Nie pozostawia suchej nitki na Polce!

Foto: HOPCLEAR
Foto: HOPCLEAR

Już 7 marca Joanna Jędrzejczyk (16-3) zmierzy się z Weili Zhang (20-1) w pojedynku, którego stawką będzie pas kategorii słomkowej organizacji UFC. Niedawna aktywność Polki w mediach społecznościowych spowodowało sporą kontrowersję dotyczącą ostatnich wydarzeń w kraju jej rywalki.

Epidemia koronawirusa z Wuhan dotyka coraz więcej osób. Na tę chwilę informuje się o 132 śmiertelnych ofiarach wirusa.

Jak wszelkie wydarzenia w dzisiejszym świecie również epidemia stała się obiektem licznych memów. Przy okazji przerabiane są również plakaty promujące walkę Polki z Chinką.

Jedną z takich „przeróbek” Joanna Jędrzejczyk zamieściła na swoim Instastories okraszając ją dodatkowo zabawnymi emotkami.  Później zostało to usunięte przez polską zawodniczkę, lecz nie umknęło uwadze zbulwersowanych fanów.

Na całą sytuację zareagowała również jej rywalka. Weili Zhang zamieściła na Instagramie wpis, w którym mocno skrytykowała oponentkę, która żartuje sobie z tragedii jak dotknęła jej kraj.

„Żartowanie z tragedii pokazuje prawdziwy charakter. Ludzie umierają  – czyjś ojciec, matka czy dziecko. O mnie mów sobie co chcesz, jeśli przez to czujesz się silniejsza, ale nie żartuj sobie z tego co dzieje się tu. Życzę ci dobrego zdrowia do 7 marca. Widzimy się wkrótce.”